Ubezo.pl – ubezpieczenia Wrocław

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia jest nie lada wyzwaniem. Zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę musisz porównać różne propozycje. Jednak przede wszystkim musisz wiedzieć co porównywać i co sprawia, że dana oferta jest korzystna. Na co zwrócić uwagę wybierając ubezpieczenie? 

Zakres polisy ubezpieczeniowej 

Niezależnie od tego, co chcemy ubezpieczyć, każda polisa ma swój zakres. Możemy wybrać podstawową ofertę lub rozszerzoną – wszystko w zależności od tego na czym nam zależy. Na przykład w przypadku domu lub mieszkania, możemy ubezpieczyć nieruchomość tylko od włamania. Jednak w przypadku zalania przez sąsiada lub innego wypadku, to ubezpieczenie nie będzie działać. Dlatego warto wybrać ubezpieczenie, które będzie uwzględniać wiele różnych przypadków. Nawet takich, który nie jesteśmy w stanie przewidzieć. 

Podobnie wygląda sytuacja w polisie ubezpieczeniowej na samochód, a tym bardziej na życie. Przezorny zawsze ubezpieczony i rozszerzona polisa właśnie to nam gwarantuje. Jeśli sam nie jesteś pewien czego potrzebujesz, warto zdecydować się na rozmowę z konsultantem. Specjalista ubezpieczeniowy z ubezo.pl ubezpieczenia, pomoże wybrać Ci najlepszą ofertę i nakieruje na najkorzystniejsze rozwiązania. 

Pamiętaj, by decyzji o ubezpieczeniu nie podejmować pochopnie. Zanim zdecydujesz się na konkretne rozwiązanie porównaj ze sobą jak najwięcej propozycji. Możesz w tym celu skorzystać z porównywarki ubezpieczeniowej online. Ubezo.pl gromadzi aż 30 towarzystw ubezpieczeniowych, z pośród których możesz wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę. 

Suma ubezpieczenia i wysokość składki 

Jeśli ustaliłeś już zakres polisy, to w następnej kolejności musisz ustalić jaka kwota odszkodowania Cię interesuje. Pamiętaj, że na tę sumę składa się wiele czynników. Również im więcej rzeczy ubezpieczasz, tym większa będzie suma ubezpieczenia.  

Na tym etapie będziesz jeszcze musiał ustalić wysokość składki, która najczęściej jest liczona rocznie. Wyjątkiem jest ubezpieczenie turystyczne, które opłaca się jednorazowo. Koszt ubezpieczenia turystycznego z kolei zależy od miejsca, do którego się wybieramy, na jaki czas jedziemy i co zamierzamy tam robić. Natomiast polisy na dom, życie czy samochód opłaca się z roku na rok. Pamiętaj, żeby w formularzu ubezpieczeniowym (niezależnie jakim) pisać tylko prawdę. Wszelkie zatajenie faktów, może skutkować problemami z wypłatą odszkodowania w razie wypadku. Dotyczy się to zarówno polisy na życie, ubezpieczenia nieruchomości czy samochodu. 

Dodaj komentarz