Prom do Szwecji – ile kosztuje i jak długo się płynie?

Prom do Szwecji – ile kosztuje i jak długo się płynie?

Prom do Szwecji – ile kosztuje i jak długo się płynie?

Szwecja to urokliwe miejsce pełne atrakcji, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Poza zwiedzaniem Szwecji dodatkową atrakcją wyprawy jest podróż promem. Warto wybrać ten środek transportu, aby doświadczyć niesamowitej przygody. Ile kosztuje prom do Szwecji? Jak długo trwa taka podróż? Odpowiedzi na najważniejsze pytania znajdziesz w kolejnych akapitach artykułu.

Podróż promem do Szwecji – dlaczego warto?

Podróż promem to wyjątkowa przygoda, którą warto przeżyć przynajmniej raz w życiu. Przemieszczanie się tym środkiem transportu ma wiele zalet. Wśród największych warto wymienić:

 • Możliwość spakowania wszystkiego, co potrzebne – w przypadku podróżowania promem nie ma ograniczeń takich jak przy podróży samolotem czy samochodem. Na prom można zabrać wszystko to, co potrzebne. Rower, narty, a może zapas ubrań na kilka tygodni? Jeśli zabierasz ze sobą duży bagaż i chcesz zwiedzić piękną Szwecję, podróż promem to najlepsze rozwiązanie. Na pokład można zabrać nawet samochód, dzięki czemu podróżowanie po Szwecji będzie wygodniejsze.
 • Odpoczynek – prom to świetne miejsce na relaks. Brak widoków, które atakują zmysły i przyjemne kołysanie sprzyjają odpoczynkowi. Promy wyposażone są także w wygodne fotele, z których można podziwiać piękno morza. Takie warunki sprawiają, iż zapomnienie o codziennych troskach czy obowiązkach to nic trudnego. Potrzebujesz chwili relaksu? Wybierz się promem do Szwecji.
 • Uczta dla zmysłów – obsługa oferuje podróżnikom smaczne dania i orzeźwiające napoje. Dzięki temu podróż jest naprawdę przyjemna i komfortowa. Warto skorzystać z często organizowanych promocji, dzięki którym smaczne jedzenie i napoje można kupić w naprawdę okazyjnych cenach. Warto pożywić się w trakcie podróży, aby mieć siły na zwiedzanie urokliwej Szwecji.
 • Wygodne zakupy – promy posiadają sklepy pokładowe, w których można kupić sobie pamiątkę, lub sprawić prezent bliskiej osobie. Zakupy to świetna okazja na rozprostowanie nóg i kupienie czegoś, co się przyda w okazyjnej cenie.
 • Dla każdego coś dobrego – dorośli mogą cieszyć się pięknymi widokami, wygodnymi fotelami i zakupami, a dzieci mogą cieszyć się zabawą. Promy wyposażone są w sale zabaw, które nie pozwalają nudzić się najmłodszym podróżnikom. Ciekawa podróż dla całej rodziny? Prom to najlepsze rozwiązanie.

Ogromną zaletą podróżowania promem jest to, iż taka podróż nie męczy. Można bowiem przejść się po pokładzie, odetchnąć świeżym powietrzem lub zrelaksować się w wygodnym fotelu. Podróż promem to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż podróż samolotem. Jeśli chcesz podróżować wygodnie i przeżyć świetną przygodę, postaw na prom.

Promem do Szwecji – kilka informacji o podróży

Decydując się na podróż promem do Szwecji, warto wiedzieć, że czeka Cię 915 kilometrów. Chociaż może wydawać się to dużym dystansem, dla statków rejsowych jest to krótka podróż. Dostępne są różne trasy, a częstotliwość połączeń sprawia, iż bez problemu można wybrać dogodny dla siebie termin i godzinę podróży. Największe zainteresowanie rejsami przypada oczywiście na ciepłe miesiące. W okresie wiosenno-letnim żądni przygód podróżnicy bardzo chętnie korzystają z takich wycieczek. Jeśli nie lubisz tłumów, warto zdecydować się na podróż w okresie jesienno-zimowym. Pamiętaj jednak, że prom jest duży, a więc każdy może poczuć się tutaj swobodnie i komfortowo. Podróż promem to przyjemna przygoda, zarówno jeśli chodzi o rejsy w ciepłych, jak i nieco chłodniejszych miesiącach.

Na pokład promu kierującego się do Szwecji można wsiąść z trzech polskich miast. Promy wyruszają z Gdyni, Gdańska, a także ze Świnoujścia. Oto najważniejsze informacje, które warto poznać przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę:

 • Kurs z Gdyni – ta opcja pozwala dostać się do Szwecji liniami Stena Line, podróż kończy się w mieście Karlskrona.
 • Kurs z Gdańska – wybierając tę opcję, można dostać się do Nynashamn, korzystając z oferty linii Polferries.
 • Kurs ze Świnoujścia – decydując się na tę opcję, można dostać się do miasta Ystad lub Trelleborga. Jeśli chcesz zwiedzić pierwsze miasto, skorzystasz z oferty linii Polferries. Jeśli zaś wybierzesz zwiedzanie Trelleborga, Unity Lines zapewni Ci bezpieczną i ciekawą podróż promem.

Podróż promem – jak wygląda?

Jeśli chcesz dostać się do Szwecji promem, przygotuj się na kilkugodzinną podróż. Przeprawa trwa około 6 godzin, jeśli wybierzesz trasę ze Świnoujścia do Trelleborga. Jeśli z tego samego portu chcesz wyruszyć do miasta Ystad, przygotuj się na podróż dłuższą o 30 minut. Podróż z Gdyni do Karlskrony trwa około 9 godzin. Najdłuższa przeprawa czeka na tych, którzy decydują się na trasę z Gdańska do miasta Nynashamn. Taka przygoda trwa około 18 godzin. Jeśli nigdy nie podróżowałeś w ten sposób, być może wydaje Ci się, że tak długa podróż jest męcząca lub nudna. Pamiętaj jednak, że na pokładzie promu czeka na Ciebie wiele atrakcji, które skutecznie umilą Ci czas podróży.

Zarówno odprawa przed wyruszeniem, jak i podróż nie jest skomplikowana. Na miejscu wystarczy pojawić się na około godzinę przed wyruszeniem. Odprawa biletowo-paszportowa odbywa się zazwyczaj w budynku. Nawet jeśli jeszcze nigdy nie podróżowałeś promem, nie powinieneś mieć problemu z dopełnieniem wszystkich formalności. Na miejscu jest bowiem obsługa, która służy pomocą i odpowiada na wszystkie ważne pytania. Po przejściu odprawy biletowo-paszportowej trzeba zająć miejsce w poczekalni i oczekiwać na wejście na pokład oraz wyruszenie w rejs. Na odprawie wystarczy mieć ze sobą dokumenty stwierdzające tożsamość. W przypadku kierowców potrzebne są także:

 • oryginał karty rejestracyjnej,
 • polisa ubezpieczeniowa,
 • oznaczenie kraju rejestracji pojazdu.

Koszt podróży promem do Szwecji

Wiesz już, jakie są zalety podróżowania promem i jak przygotować się do odprawy. Warto także wiedzieć, na jakie koszty trzeba się przygotować. Ile kosztuje podróż promem do Szwecji? To zależy od tego, na jaką ofertę się zdecydujesz. Ceny różnią się w zależności od rodzaju trasy, klasy, znaczenie ma także linia. Bilet na rejs można kupić już na około 320 zł i to w obie strony. Cena podróży będzie wyższa, jeśli chcesz zabrać na pokład pojazd. Warto być z ofertą linii na bieżąco, aby nie przegapić świetnych okazji cenowych. Podróż promem do Szwecji może być naprawdę tania, trzeba tylko regularnie sprawdzać ofertę i poczekać na dobrą okazję cenową.

Szwecja na weekend

Podróż promem do Szwecji to doskonały sposób na ciekawe spędzenie weekendu. Wybierając najkrótszą trasę i wyruszając rano, można przeżyć naprawdę ciekawy i pełen przygód czas. Co zobaczyć w weekend? Oto kilka propozycji godnych uwagi:

 • Metro w Sztokholmie – to nie tylko sposób na szybką i wygodną podróż, ale także miejsce, które zachwyca. Stacje metra w Sztokholmie ozdobione są różnymi formami sztuki, co doceni każdy, kto ma artystyczną duszę. Każda ozdobiona stacja metra oferuje inne okazy, warto zobaczyć je na żywo.
 • Muzeum Średniowiecznego Sztokholmu – świetna propozycja dla osób, które pasjonują się historią. Muzeum mieści się pod ziemią, co jest dodatkową atrakcją dla odwiedzających.
 • Stortorget – najstarszy plac w Sztokholmie, niezwykle klimatyczny i urokliwy. To dobre miejsce dla osób, które lubią długie spacery w pięknych okolicznościach. W tym miejscu znajdują się kolorowe kamienice, które przyciągają wzrok. Zwiedzając plac, można wstąpić także do Muzem Nobla, gdzie znajdują się wystawy poświęcone laureatom oraz twórcy.
 • Park rozrywki Gröna Lund – najstarszy park rozrywki w mieście, trudno się tutaj nudzić. Atrakcji w parku jest tak wiele, iż warto zarezerwować sobie na zabawę przynajmniej kilka godzin.

W Szwecji jest wiele pięknych miejsc do odwiedzenia. Jeśli chcesz wyrwać się z codziennej rutyny, ale nie masz zbyt dużo czasu, Szwecja na weekend to świetne rozwiązanie.