Co to jest depilacja laserowa i jak działa?

Co to jest depilacja laserowa i jak działa?

Depilacja laserowa to zabieg medyczny polegający na usuwaniu niechcianego owłosienia poprzez zniszczenie mieszka włosowego. Odbywa się to poprzez skierowanie promienia lasera na mieszek włosowy, który uszkadza łodygę  włosa i przyczynia się do jego zwęglenia i późniejszego wypadnięcia.

Proces depilacji laserowej nie jest bolesny, ale dla niektórych osób może być nieprzyjemny. Może minąć kilka sesji, zanim zobaczysz wyniki, ale w niektórych przypadkach możesz zobaczyć je już po jednej sesji. Warto zatem świadomie wybierać zabieg epilacji laserowej, który pozwoli szybko i skutecznie pozbyć się niechcianego owłosienia w jak najkrótszym czasie. Jak przygotować się do depilacji laserowej? I jaki laser daje najlepsze rezultaty? Odpowiadamy!

Przygotowania do depilacji laserowej – o czym trzeba pamiętać?

Przygotowania do zabiegu laserowej epilacji warto rozpocząć od konsultacji ze specjalistą. Eksperci od laserowej epilacji z kliniki Pasjonaci Piękna http://pasjonacipiekna.pl/depilacja-laserowa-lodz/ zadbają o Twoje bezpieczeństwo i przeprowadzą niezbędny wywiad, którego celem będzie sprawdzenie, czy nie masz przeciwwskazań do wykonania zabiegu. Z reguły przed planowanym zabiegiem nie powinno się:

– bezpośrednio wykonywać depilacji przy użyciu depilatora lub wosku;

– opalać ani chodzić na solarium;

– stosować preparatów samoopalających (laserową depilację można zastosować dopiero po ustąpieniu uzyskanej w ten sposób opalenizny).

Bardziej szczegółowe informacje dotyczące przygotowań do zabiegu epilacji uzyskasz na stronie kliniki, w której planujesz wykonać zabieg, a także w czasie bezpośredniej konsultacji ze specjalistą.

Jak laser do epilacji jest najlepszy?

Depilacja laserowa stała się na tyle popularnym zabiegiem, że wykonywana jest praktycznie w każdej klinice medycyny estetycznej. Zanim jednak wybierzesz pierwsze lepsze miejsce, w którym wykonasz epilację, warto nieco więcej dowiedzieć się o samym laserze.

Laser, laserowi nie jest równy. Niektóre z nich posiadają większą moc, która pozwala szybciej i skuteczniej pozbyć się niepożądanego owłosienia z naszego ciała. Inne natomiast mają niską moc, przez którą musimy liczyć się z koniecznością kilkukrotnego powtórzenia zabiegu.

Wyższa moc zabiegu, nie musi jednak oznaczać, że laser nie jest bezpieczny. Dobrym przykładem jest laser aleksandrytowy, który już po pierwszym użyciu uszkadza cebulkę włosa, bez uszkadzania skóry. Skóra jest chroniona dzięki specjalnemu systemowi chłodzącemu, który jednocześnie znieczula. Dzięki temu zabieg jest skuteczny, bezpieczny i całkowicie bezbolesny. Laser w szczególności polecamy jest dla cienkich i jasnych włosków.