Ubezo.pl – ubezpieczenie samochodu Wrocław

O tym jak ważne jest posiadanie ubezpieczenia samochodowego wie każdy kierowca. Zgodnie z polskim prawem ubezpieczenie OC pojazdu mechanicznego jest obowiązkiem każdego kierowcy. Niezastosowanie się do tego przepisu skutkuje karą pieniężną. Bez względu więc na to, czy Twój samochód stoi niejeżdżony w garażu, zepsuty u mechanika albo jest intensywnie używany – musisz co roku wykupować to obowiązkowe ubezpieczenie od szkód.

Ubezpieczenie OC i AC

Posiadanie ważnego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Taka forma polisy jest dość specyficznym ubezpieczeniem. Chroni ona przede wszystkim osoby, które mogą zostać poszkodowane wskutek wypadku spowodowanego przez pojazd osoby ubezpieczonej. Jego celem jest zatem zabezpieczenie poszkodowanych, którzy ponieśli szkodę w zdarzeniu drogowym (np. kolizji lub wypadku). Taką formę polisy zawiera się przeważnie na okres pełnych 12 miesięcy. Zdarzają się jednak wyjątki od tej reguły i ubezpieczenie OC możemy wykupić na okres krótkoterminowy.

Drugim najchętniej kupowanym ubezpieczeniem samochodowym jest autocasco, znane jako popularne AC. W przeciwieństwie do OC, AC jest całkowicie dobrowolnym ubezpieczeniem komunikacyjnym, które gwarantuje nam pokrycie kosztów szkody. Szkody te powstają najczęściej w wyniku kolizji lub wypadku drogowego, uszkodzenia naszego auta przez osoby trzecie. Takie dodatkowe ubezpieczenie zabezpiecza nasz pojazd także przed nieprzewidzianymi warunkami atmosferycznymi, które zniszczyły nasze auto, jego kradzieżą, pożarem, a nawet wybuchem.

Współpraca z agentem ubezo.pl ubezpieczenia

Decydując się na wybór ubezpieczenia swojego pojazdu pamiętajmy o dokładnym czytaniu umowy zawieranej z ubezpieczycielem. Dzięki dokładnej znajomości podpisanej umowy będziemy wiedzieć kiedy i na jakich zasadach przypada nam zwrot za poniesioną szkodę. W przypadku szukania oferty nowej polisy warto jest podjąć współpracę z agentem ubezo.pl ubezpieczenia. Dzięki bezpłatnej pomocy doświadczonego agenta ubezpieczeniowego możemy liczyć na znacznie korzystniejszą polisę ubezpieczającą nasze auto.

W celu uzyskania jak najkorzystniejszej oferty ubezpieczenia samochodu należy skontaktować się z agentem ubezo.pl ubezpieczenia. Taki ekspert po wysłuchaniu Twoich potrzeb oraz oczekiwań względem ubezpieczenia auta przygotuje dostosowaną do Ciebie ofertę i prześle ją drogą mailową. Będziesz mógł zatem zastanowić się nad podjęciem swojej ostatecznej decyzji, bez wychodzenia z domu.