Pożyczka bez BIK – kto może ją otrzymać? 

Pożyczki bez BIK są rozwiązaniem dla osób, które borykają się z negatywną historią kredytową. Firmy pożyczkowe łagodniej podchodzą do wnioskodawcy niż banki i nierzadko korzystają z alternatywnych metod weryfikacji klienta. Jak działa pożyczka bez BIK i kto może ją otrzymać? 

Jak działa pożyczka bez BIK? 

Biuro Informacji Kredytowej, BIK, to instytucja, która gromadzi informacje o pożyczko i kredytobiorcach. Każda osoba, która zdecyduje się na zaciągnięcie zobowiązania finansowego trafia do baz BIK-u. Należy jednak wiedzieć, że nie jest to rzecz negatywna. BIK zbiera i przechowuje informacje zarówno pozytywne, jak i negatywne. Jeżeli regularnie spłacamy zobowiązanie finansowe, to bank będzie nas postrzegał jako klienta godnego zaufania. Pozytywne wpisy do BIK-u mogą przyczynić się do wydania przychylnej decyzji kredytowej. 

Gorzej wygląda sytuacja osób, które borykają się z negatywną historią kredytową. Nieterminowe spłaty, duża ilość otwartych zobowiązań finansowych lub w ogóle brak historii kredytowej, to częste przyczyny odmowy banku. Banki rygorystycznie podchodzą do weryfikacji klienta i dokładnie sprawdzają jego przeszłość kredytową. Łagodniej natomiast postępują firmy pożyczkowe, które wykorzystują alternatywne metody weryfikacji. Pożyczka bez BIK, polega na wykorzystaniu tych metod i nie sprawdzaniu klienta w bazach. 

Kto może otrzymać pożyczkę bez BIK? 

O pożyczkę bez BIK mogą ubiegać się osoby, które borykają się z negatywną historią kredytową. Przykład: Pan Jan spłacił swój kredyt 3 lata temu. Jednak miał problemy z regularnymi spłatami i kilka razy zdarzyło mu się mieć znaczne opóźnienie. Dziś ma czyste konto kredytowe, jednak negatywna historia poprzedniego zobowiązania dalej nad nim ciąży. Właśnie dla takich osób przeznaczona jest pożyczka bez BIK. Z produktu mogą skorzystać także osoby, które nie posiadają historii kredytowej, a chcą zacząć ją już budować. 

Trzeba mieć jednak na uwadze, że nie każdy może otrzymać pożyczkę bez BIK. Jeżeli masz na swoim koncie wiele zobowiązań finansowych i nie radzisz sobie z ich spłatą, to nawet firma pożyczkowa nie będzie chętna udzielić Ci pożyczki. 

Gdzie mogę uzyskać pożyczkę bez BIK?

Najprostszą formą są pożyczki bez BIK online. Wniosek o wybraną pożyczkę wypełniasz na stronie pożyczkodawcy, dołączasz potrzebne dokumenty i następnie czekasz na weryfikację wniosku. Pożyczki bez BIK dostępne są przez całą dobę, a przy pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze pojawią się na Twoim koncie już po 15 minutach. 

Dodaj komentarz