Ile kosztuje wyprawka szkolna?

Ile kosztuje wyprawka szkolna?

Skompletowanie szkolnej wyprawki dla dziecka może być nie lada wyzwaniem. Suma wszystkich książek, przyborów i szkolnych akcesoriów może przyprawić nie jednego rodzica o zawrót głowy. Dlatego warto się do tego wcześniej przygotować. Zobacz, jak przygotować się do skompletowania szkolnej wyprawki, co powinno się w niej znaleźć i ile może Cię ona kosztować. Podpowiadamy też, jak spłata chwilówek poprzez kredyt konsolidacyjny może pomóc Ci oszczędzić na wyprawkę.

Co powinno znaleźć się w szkolnej wyprawce

W zależności od tego, w której klasie jest Twoje dziecko, jego wyprawka może wyglądać różnie. Nie ma jednak wątpliwości, że przez cały okres trwania nauki niezbędne będą mu podręczniki. To właśnie z nich Twoja pociecha będzie czerpała wiedzę na lekcji i w domu podczas odrabiania lekcji. W większości podstawówek rodzice mogą liczyć na darmowe lub o połowę tańsze podręczniki dlatego można na nich nieco zaoszczędzić. Sprawa wygląda nieco inaczej w przypadku rodziców licealistów i techników – oni będą musieli zapłacić pełną cenę za książki.

Kolejnym obowiązkowym zakupem niezależnie od tego, w której klasie jest Twoje dziecko, są zeszyty. Konieczne będzie zakupienie odpowiedniej ilości do każdego przedmiotu. Warto kupić o kilka sztuk więcej. Ponieważ niektóre przedmioty wymagają sporządzania większej ilości notatek i jeden zeszyt nie wystarczy na cały rok szkolny.

W wyprawce powinny znaleźć się też długopisy, ołówki, klej, linijki, ostrzałki kolorowe pisaki. Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym i tych, które uczą się w podstawówce, będą musieli również zakupić farby, plastelinę, pędzle, bloki i inne materiały niezbędne na lekcjach artystycznych.

Niezbędny może okazać się także zakup nowego plecaka, jeśli stary nie wygląda już z dobrze oraz butów i stroju na WF. Jak widzisz przedmiotów, które wchodzą w skład wyprawki, jest bardzo dużo i zakup ich wszystkich może Cię sporo kosztować.

Ile kosztuje wyprawka szkolna i skąd wziąć na nią pieniądze?

W zależności, od tego, ile podręczników musisz kupić i ile przyborów szkolnych zakupionych w zeszłym roku można użyć też w przyszłym, cena wyprawki może się znacząco różnić. Jedni rodzice wydadzą kilkaset złotych, drudzy przekroczą kwotę tysiąca złotych. Pamiętaj, że na niektórych rzeczach możesz znacznie oszczędzić np. kupując używane podręczniki.

Spłata chwilówek poprzez kredyt konsolidacyjny może pomóc rodzicom, którzy mają dużo zobowiązań finansowych i wysokie raty utrudniają im oszczędzanie pieniędzy na wyprawkę szkolną dla dziecka. Dzięki niej można zmniejszyć sumę comiesięcznych rat, połączyć kilka zobowiązań w jedno i odłożyć pieniądze na zakup przyborów szkolnych.

Dodaj komentarz