Kredyt oddłużeniowy – wady i zalety

Zbyt wiele zobowiązań finansowych, nagłe wydatki oraz pogorszenie płynności finansowej mogą powodować problemy w spłacie zobowiązań finansowych. W życiu każdego z nas może dojść do trudnych sytuacji, które skutecznie utrudniają spłatę długów. Jeśli taka sytuacja dotyczy też Ciebie, to powinieneś poszukać alternatyw, które pomogą Ci wyjść z trudnej sytuacji. Jedną z nich jest kredyt oddłużeniowy https://splatakredytow.pl/kredyt-oddluzeniowy/, który ułatwi Ci spłatę długów oraz pozwoli na poprawę płynności finansowej. Zobacz, na czym on polega i jakie są jego wady i zalety.

Czym jest kredyt oddłużeniowy?

Zanim dowiesz się, jakie są wady i zalety takiego zobowiązania, powinieneś wiedzieć, na czym on dokładnie polega. Najprościej mówiąc, jest to kredyt, który zaciąga się w celu spłacenia wszystkich dotychczasowych długów. Jeśli masz kilka różnych kredytów oraz pożyczek, to dzięki kredytowi oddłużeniowemu możesz je wszystkie spłacić i zyskać nowy kredyt. W taki sposób ułatwiasz sobie comiesięczną spłatę zobowiązania i nie musisz martwić się o opóźnienia w spłacie rat i narastanie długów.

Taki kredyt podobny jest do konsolidacji, jednak warto wiedzieć, że nie jest to tym samym. Kredyt oddłużeniowy można spłacać w formie comiesięcznych rat, których wysokość jest dopasowana do budżetu kredytobiorcy. Często mówi się, że jest to ostateczne rozwiązanie problemu z narastającymi długami.

Zalety kredytu oddłużeniowego

Jedną z największych zalet kredytu oddłużeniowego jest to, że dzięki niemu masz możliwość spłaty wszystkich dotychczasowych zobowiązań. Zamiast kilku rat będziesz musiał pamiętać tylko o tym, aby zapłacić jedną i do tego niższą niż do tej pory. Zazwyczaj otrzymanie kredytu oddłużeniowego nie jest też niczym trudnym, ponieważ wystarczy mieć stał dochód, oraz brak wpisów w bazie dłużników. Osoby ze złą zdolnością kredytową i wpisami w KRD mogą mieć większe problemy z tym, aby skorzystać z tego rodzaju finansowania. Plusem jest też to, że w wielu miejscach można znaleźć taki kredyt. Coraz więcej kredytobiorców potrzebuje takiego wsparcia finansowego, dlatego jest to rozwiązanie dość popularne.

Wady kredytu oddłużeniowego

Minusem kredytu oddłużeniowego jest to, że instytucja, która go udziela, może zrekompensować sobie ryzyko za pomocą wysokich kosztów udzielenia takiego kredytu. Zazwyczaj możesz się spodziewać wysokich odsetek i różnego rodzaju prowizji za udzielenie kredytu czy też rozpatrzenie wniosku. Warto więc poznać wszystkie dodatkowe koszty, zanim podpiszesz umowę.

Dodaj komentarz