Korzyści płynące z Cashback

Korzyści płynące z Cashback

Cashback jest to usługa umożliwiająca wypłacanie gotówki z kasy sklepu przy okazji płatności za towary i usługi. Terminale tego typu są pośrednio uzupełnieniem sieci bankomatów, a wielu przypadkach gdy brak jest w pobliżu takich urządzeń, zastępują je, mimo ograniczonej do określonej wysokości kwoty wypłaty.

Jak korzystać z sieci Cashback?

Aby skorzystać z sieci Cashback musi był spełnione kilka warunków. Przede wszystkim konieczny jest terminal, który zapewnia obsługę tej funkcjonalności, oraz karta, która umożliwia korzystanie z tej usługi. Kolejnym warunkiem jest wola klienta. Może on skorzystać z tej opcji jedynie w przypadku dokonywania transakcji bezgotówkowej np. płatnością kartą za zakupy. Kwota wypłacanej w tym przypadku gotówki jest ograniczona. Sklepy oraz inne punktu usługowe, które oferują możliwość skorzystania z systemu Cashback są odpowiednio oznakowane. Istotne jest to, aby poinformować wcześniej sprzedawcę o chęci skorzystania z tej usługi i zadeklarować sumę, jaką zamierzamy wypłacić. Całkowitą kwotę operacji akceptujemy poprzez podpisanie potwierdzenia operacji lub wprowadzenie kodu PIN.

Jaki jest limit wypłaty gotówki za pomocą systemu Cashback?

Do tej pory nie wyznaczono limitu kwotowego wartości zakupów, które umożliwią skorzystanie z Cashback, więc gotówkę można wybrać zarówno przy zakupach za 20 zł jak i 500 zł. Jedynym ograniczeniem jest wartość maksymalna jednorazowo dokonanej wypłaty i wynosi ona w ramach jednej transakcji do 200 zł. Ważnym aspektem jest to, że z tej usługi możemy skorzystać wielokrotnie w ciągu jednego dnia, lecz pamiętać należy, że suma wszystkich transakcji czyli wartości zakupów i wypłat nie może przekroczyć ustalonej dla naszej karty, maksymalnej wysokości dziennego limitu wypłat. Usługa ta jest oferowana w większości przypadków za darmo, czyli instytucje finansowe nie pobierają za to żadnych prowizji. Sieć punktów w których można korzystać z systemu Cashback nieustannie rośnie, a w ich gronie są chociażby hipermarkety, stacje benzynowe, salony prasowe a także niektóre hotele.

Jakie są korzyści korzystania z systemu Cashback?

Jedną z największych zalet tego rodzaju usługi jest jej powszechność. Coraz więcej punktów oferuje możliwość wypłaty gotówki podczas zakupów. Jest to szczególnie przydatne chociażby w trakcie wakacyjnego pobytu w nieznanym mieście, jak i również w mniejszych miejscowościach, które nie dysponują dużą ilością bankomatów. Taka możliwość pozwoli na zaoszczędzenie czasu, który trzeba by było przeznaczyć na poszukiwanie działającego bankomatu. Z możliwością korzystania z systemu Cashback wiążą się również inne korzyści takie jak wzrost częstotliwości wizyt klientów, pozyskiwanie nowych oraz redukcja kosztów związanych z obsługą gotówki w kasie.

Jedną z przeszkód, które stoją na przeszkodzie opanowania przez Cashback rynku jest niewiedza klientów, którzy często nie zdają sobie sprawy z możliwości tego typu rozwiązania. Ważnym czynnikiem ograniczającym użycie jest też limit wypłat a także to, że przykładowo dwie transakcje Cashback wymagają dwóch płatności kartą, co nie jest zbyt wygodnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz