Jak skonsolidować zobowiązania

Kredyt konsolidacyjny

Konsolidacja może być jedynym sposobem na wyjście z długów. Kiedy nie jesteśmy w stanie spłacać naszych wcześniejszych zobowiązań dlatego, że łączna rata wszystkich kredytów przekracza nasze aktualne możliwości finansowe, nie popadajmy w panikę. Oczywiście nie należy czekać na to co przyniesie los, a raczej wziąć go w swoje ręce i zacząć działać. Kredyt konsolidacyjny ma za zadanie połączyć nasze wcześniejsze zobowiązania. W jaki sposób? Jest to oczywiście potoczne rozumienie kredytu konsolidacyjnego. W praktyce oznacza to, że celem kredytu konsolidacyjnego jest spłata wcześniejszych kredytów. Bierzemy zatem nowy kredyt, a kapitał przeznaczamy na spłatę wcześniejszych zobowiązań. W ten sposób do spłaty pozostaje nam jedna rata kredyt konsolidacyjnego.

Założenia kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny jest lepszy od rozdrobnionych rat kredytu w różnych bankach, gdyż miesięczna rata do spłaty jest zwyczajnie niższa. Dzięki wydłużeniu okresu kredytowania oraz ujednoliceniu warunków, na których udzielany jest kredyt, możemy obniżyć raty i dostosować je do naszych aktualnych możliwości finansowych. W ten sposób nie będziemy także generować nowych kosztów w postaci odsetek od nieterminowych spłat rat kredytu. To także pozytywnie wpłynie na naszą historię kredytową i nie zamknie nam drogi do uzyskania kredytu w przyszłości.

Jak skonsolidować zobowiązania

Nad skonsolidowaniem zobowiązań zaczynamy się zastanawiać w momencie kiedy nie jesteśmy w stanie spłacić kredytu. jest oto oczywiście założenie. W praktyce okazuje się jednak, że o konsolidację staramy się kiedy już przez dłuższy czas nie spłacamy zobowiązań, a bank zaczyna dopominać się o swoje. Należy jednak pamiętać, że kredyt konsolidacyjny to też kredyt, Bank więc, tak jak zawsze, będzie badał naszą zdolność kredytową i historię w BIK. Jak wiemy i jedna i druga niestety nie jest idealna. Ponadto, już trzy wnioski o kredyt, które odrzucił bank, mogą bezwzględnie przesądzić o tym, że nie otrzymamy już kredytu w żadnym banku. Nie warto więc bezmyślnie wysyłać wniosków o kredyt licząc, że może się uda. Kiedy jest już na prawdę źle, ratunkiem dla nas jest pomoc firmy zajmującej się pomocą osobom zadłużonym. Po przeanalizowaniu naszej sytuacji taka firm wie gdzie w ogóle warto wystąpić z wnioskiem o kredyt. Ponadto, przedstawiciel firmy zajmującej się pomocą osobom zadłużonym, negocjuje warunki kredytu z osobą decyzyjną w banku, na co nie może pozwolić sobie osoba fizyczna w pojedynkę. Pamiętaj także, że im szybciej poszukasz pomocy tym większa szansa na pozytywna decyzję w banku.

 

Dodaj komentarz