Czy kredyt jest nam potrzebny

Czy kredyt jest nam potrzebny

Zanim zdecydujemy się na kredyt powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie czy kredyt jest nam potrzebny. Jak to zrobić? Od czego zacząć? Poniżej postaramy się odpowiedzieć na te pytania. Zanim zdecydujemy się na to aby wziąć kredyt powinniśmy bowiem być w pełni świadomi nie tylko tego z czym się to wiąże ale i czy faktycznie potrzebujemy potrzebujemy pieniędzy od ręki.

Na co chcemy wziąć kredyt

Są w życiu sytuacje kiedy pieniądze są nam bardzo potrzebne. Nawet jeśli chodzimy do pracy i przynosimy do domu stała pensję może okazać się, że wyskoczy nam całkiem nieplanowany wydatek, na który zwyczajnie nie starczy nam gotówki. Może zdarzyć się, np. że popsuje nam się lodówka i nie bardzo możemy czekać z zakupem kilka tygodni, aż uzbieramy pożądaną kwotę. Nieplanowane wydatki, które przekraczają nasza aktualną możliwość finansową, jednakże są niezbędne, są powodem, dla którego przemyślanie decydujemy się na kredyt.

Inaczej przedstawia się sytuacja kiedy to kredytem finansujemy swoje zachcianki. Robimy to tylko dlatego, że chcemy mieć coś tu i teraz. Nie mamy w sobie tyle samodyscypliny aby odłożyć potrzebną kwotę. Może też jest to świeży pomysł, na który obecnie nie mamy w swoim portfelu pożądanej kwoty gotówki, jednak jesteśmy bardzo niecierpliwi i chcemy wszystko mieć od razu. Skoro tak postępujemy, prawdopodobnie nie zastanawiamy się także nad tym, z czym wiąże się wzięcie kredytu.

Z czym wiąże się wzięcie kredytu

Zanim uznamy, że kredyt jest nam potrzebny warto także, oswoić się z myślą, że nie są to pieniądze, które ktoś da nam za darmo. Oznacza to, że nie tylko będziemy musieli oddać kwotę, którą pożyczyliśmy ale także zapłacić odsetki od kredytu oraz ponieść dodatkowe koszty związane z jego obsługą. To wszystko zwracane jest przez kredytobiorcę w formie comiesięcznych rat. Zanim więc zdecydujesz się na kredyt, który wcale nie jest koniecznością, odpowiedź sobie na pytanie czy stać cię na jego spłatę.

Czy kredyt jest nam potrzebny

Poza sytuacjami bez wyjścia, gdzie kredyt jest jedynym rozwiązaniem. Kiedy planujesz zakup kolejnego telefonu bądź telewizora, zastanów się czy te rzeczy faktycznie są ci potrzebne od ręki. Może jednak warto zdecydować się na kilka miesięcy oszczędzania i w ten sposób zrealizować swoje marzenia. Będzie to o wiele tańsze rozwiązanie, a ponadto nie będziecie związani ratami kredytu. Kolejna rata do kolekcji może bowiem szybko wpędzić cię w kłopoty finansowe, z których nie wyjdziesz już tak łatwo bez pomocy profesjonalnego pośrednika kredytowego, który będzie w stanie skonsolidować twoje zobowiązania.

Dodaj komentarz