Kto może być klientem banku

Rodzaje banków

Banki zanim zdecydują się na wyspecjalizowanie w jakimś segmencie rynku najpierw przeprowadzają jego szczegółową analizę. Dużo zależy bowiem od potrzeb klientów. Aby zarabiać bank musi wychodzić naprzeciw i spełniać oczekiwania zarówno stałych jak i potencjalnych klientów banku. Inaczej działać będzie chociażby bank inwestycyjny, bank hipoteczny czy bank ogólny. Zarówno produkty jak i sposób sprzedaży różnią się w każdej z tych placówek. Klient każdego banku jest bowiem inny, ma różne potrzeby i chce skorzystać z innych usług finansowych. Stąd też wyspecjalizowane banki, które w szerszy sposób i bardziej kompleksowo mogą obsłużyć swoich klientów.

Nie tylko dla nowych

Ponadto, że jednostki finansowe działają w oparciu o potrzeby klientów banku, dopatrzyły się korzyści także w zatrzymaniu ich na dłużej. Skoro jakiś podmiot nawiązał z nim relację, starają się o nią dbać i skutecznie ją podtrzymywać, poprzez oferowanie nowych produktów, dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Poprzez budowanie trwałych relacji zapewniają sobie stałe grono klientów banku. Ponadto, jest to szansa na zmniejszenie środków, które musi przeznaczyć na reklamę, aby pozyskać nowych klientów. Dzięki budowaniu trwałych relacji, ma stałych klientów i nie musi za wszelką cenę zabiegać o nowych, co generuje znaczne oszczędności.

Kto może być klientem banku

Można pokusić się o stwierdzenie, ze klientem banku może być praktycznie każdy. Niezależnie od tego czy jesteśmy osobą fizyczną, osobą prawną czy jednostką organizacyjną, możemy stać się klientem banku. Jednostki finansowe dopuszczają także korzystanie z ich usług finansowych przez osoby niepełnoletnie. Wielu osobom bank kojarzy się przede wszystkim ze sprzedażą kredytów. Skoro nie mają na swoim koncie kredytu oznacza, że nie są klientami banku. Jednak to nie jedyny aspekt. Który przesądza o tym, że stajemy się klientem banku. Wystarczy fakt, że mamy rachunek a banku i kartę płatniczą. To również świadczy o tym, że mamy umowę z bankiem i korzystamy z jego produktów. Nie trzeba zatem pożyczać, aby być klientem banku.

Konkurencyjność

Ze względu na dużą ilość różnych banków, jako klienci mamy bardzo duży wybór. Coraz popularniejsza staje się też analiza poszczególnych usług finansowych przez potencjalnych klientów. Do lamusa odchodzi korzystanie z tej placówki banku, którą dobrze znamy czy do której mamy najbliżej. Rosnąca świadomość zmusza banki do oferowania coraz to nowych, lepszych i tańszych produktów.

Dodaj komentarz