Monevia – specjaliści od faktoringu dla firm transportowych

Monevia – specjaliści od faktoringu dla firm transportowych

Faktoring to popularna usługa dla firm, która umożliwia zamianę faktur na niemal natychmiastową gotówkę. To świetne rozwiązanie umożliwia wystawianie faktur z odroczonym terminem spłaty bez szkody dla własnej płynności finansowej. Tego typu faktury można spotkać w wielu branżach – nie są one z pewnością obce między innymi firmom transportowym. Monevia to specjaliści od faktoringu właśnie dla firm transportowych. Co warto o nich wiedzieć?

Faktoring dla firm transportowych w Monevii – co go wyróżnia?

W pierwszej kolejności należy wskazać, że faktoring dla firm transportowych w Monevii dostępny jest dla organizacji o dowolnych rozmiarach. Bywa, że takie usługi są zarezerwowane tylko dla wielkich firm, ale nie w tym wypadku – Monevia współpracuje zarówno z małymi, jak i średnimi oraz naprawdę dużymi firmami transportowymi. Jeśli więc na przykład dopiero zaczynamy naszą przygodę z branżą transportową i obawiamy się, że z tego względu zostaniemy odrzuceni, nie ma się czego bać.

Kolejnym atutem tej firmy faktoringowej jest fakt, że wśród swoich klientów liczy ona wiele różnorodnych firm transportowych i spedytorów. Oznacza to, że ma szerokie doświadczenie z tą branżą i wie, czego jej przedstawiciele potrzebują. Jest na przykład świadoma, że często żyją oni w pośpiechu i nie mają czasu, aby załatwiać skomplikowane formalności, w związku z czym zostały one ograniczone do absolutnego minimum.

Zdjęcie lub skan dowodu osobistego, a także potwierdzenie przelewu składek US/ZUS to wszystko, co jest potrzebne, aby rozpocząć sprzedawanie faktur i w krótkim czasie cieszyć się przekształceniem ich w gotówkę. Nowi klienci mogą cieszyć się limitem na transakcje wynoszącym aż 50 000 złotych, co pozwala na błyskawiczne zdobycie sporego zastrzyku gotówki.

Jakie faktury można sprzedać w Monevii?

Bardzo ważnym elementem oferty Monevii jest to, jak bardzo jest ona elastyczna. Firmy transportowe mogą sprzedawać faktury pojedynczo – zarówno te na większe kwoty, jak i mniejsze (od nawet 700 złotych), a także całe pakiety faktur. Nie ma żadnych wymagań odnośnie do tego, jak rzadko bądź jak często można dokonywać sprzedaży.

Warto także wspomnieć, że faktura może być wystawiona w dowolnym nominale, tak jak i w dowolnym nominale wypłacone mogą zostać środki. W praktyce oznacza to, że możemy na przykład sprzedać fakturę wystawioną w euro i otrzymać za nią zapłatę w złotówkach i vice versa. Daje to klientom dużą wygodę, zwłaszcza, że możliwe jest również rozliczenie danej faktury częściowo, w różnych walutach.

Dodaj komentarz