Faktoring dla małych firm transportowych

faktoring dla branży transportowej

Branża transportowa cechuje się dużą konkurencją. Dominują w niej wielkie koncerny, co nie znaczy, że na rynku nie ma miejsca również dla średnich i małych firm. Małe firmy transportowe potrafią osiągać bardzo dobre wyniki finansowe, nie da się jednak ukryć, że są podatne na pewne zagrożenia.

Mowa tutaj przede wszystkim o wystawianiu faktur z odroczonym terminem płatności, co w branży staje się standardem, ale może stanowić problem w zakresie utrzymania płynności firmy. Pomocny w takiej sytuacji może okazać się faktoring dla branży transportowej w Monevii. Co warto o nim wiedzieć?

Faktoring także dla małych firm transportowych

Monevia oferuje swoje usługi faktoringowe nie tylko dużym przedsiębiorcom, ale także małym i mikro firmom – w tym firmom z branży transportowej.

Rozmiar firmy nie jest brany pod uwagę, nie ma znaczenia również wysokość obrotów, ani nawet czas jej działania na rynku (co jest bardzo ważne, ponieważ młodym firmom może być trudno na przykład otrzymać kredyt w banku – z faktoringiem w Monevii nie ma takiego problemu).

Wieloletnie doświadczenie Monevii we współpracy z firmami z branży transportowej sprawia, że wie ona dokładnie, jakie potrzeby i problemy mają działający w niej przedsiębiorcy, co pozwala jej dostarczać im najlepszą jakość oczekiwanych przez nich usług.

Minimum formalności i polityka sprzyjająca klientom

Prowadzenie firmy transportowej, nawet małej, wiąże się z ogromną ilością pracy, może również oznaczać częste podróże i ogółem mówiąc, mocno ograniczoną ilość czasu. Wie o tym doskonale Monevia, która postanowiła postawić w swoich usługach na szybkość, wygodę i prostotę. Dowód osobisty i potwierdzenie płatności składek ZUS/US to jedyne dokumenty, jakie będą nam niezbędne do weryfikacji tożsamości, a cały proces odbywa się przez Internet, za pomocą dedykowanej platformy.

Kiedy połączymy to z faktem, że pieniądze ze sprzedaży faktury wypłacane są od razu w całości i nawet tego samego dnia oznacza to, że dzięki Monevii możliwe jest błyskawiczne i bezproblemowe zamienienie „zamrożonej” gotówki, na którą musielibyśmy normalnie czekać tygodniami, w środki na naszym koncie.

Właścicieli małych firm transportowych może ucieszyć fakt, że Monevia pozwala na sprzedaż faktur wystawionych w wielu różnych walutach, w tym na przykład euro. Co więcej, umożliwia otrzymanie płatności za fakturę również w dowolnej walucie, a nawet częściowe rozliczenie faktury w różnych walutach. Może się to okazać szczególnie przydatne w przypadku firm transportowych, które współpracują z zagranicznymi klientami.