Poznaj korzyści z faktoringu dla firm transportowych w Monevii

Poznaj korzyści z faktoringu dla firm transportowych w Monevii

Faktoring to usługa, która świetnie sprawdza się w bardzo wielu branżach. Jedną z nich jest branża transportowa, w której konieczność wystawiania faktur z odroczonym terminem płatności pojawia się stosunkowo często. Monevia to firma faktoringowa, która specjalizuje się między innymi w odkupowaniu faktur od firm transportowych i spedycyjnych. Jakie korzyści się z tym wiążą?

Dzięki faktoringowi utrzymasz stabilną sytuację finansową firmy

Wystawianie faktur z odroczonym terminem płatności jest bardzo korzystne finansowo dla kontrahentów, dlatego też bardzo często jest to wręcz wymaganiem. Dzięki temu mają oni czas na zebranie niezbędnych środków i mogą opłacić fakturę w dogodnym momencie, czyli na przykład wtedy, kiedy sprzedadzą otrzymany towar i wygenerują dochód. Jednak dla firmy, która odracza faktury, jest to znacznie bardziej problematyczne.

W końcu odroczenie płatności oznacza, że chociaż w teorii zarobiliśmy, to na otrzymanie wpłaty poczekamy jeszcze jakiś czas, a w tym czasie konieczne będzie ponoszenie wszystkich wydatków związanych z funkcjonowaniem firmy. Dzięki faktoringowi od Monevii można pogodzić ze sobą wystawianie faktur z odroczonym terminem płatności oraz utrzymywanie w firmie stabilnej sytuacji finansowej. Sprzedaż faktur pozwala na niemal błyskawiczne (nawet tego samego dnia) posiadania na swoim koncie funduszy, na które normalnie trzeba by było czekać, a które można wydać w dowolny sposób.

Wysoki limit na transakcje pozwoli Ci rozwinąć skrzydła

50 000 złotych – tyle wynosi limit na transakcje dla nowych klientów Monevii. Jest to spora kwota, która powinna zadowolić nie tylko małe firmy. Trzeba przy tym wskazać, że Monevia nie bada zdolności kredytowej ani nie wymaga wglądu w dokumenty finansowe klientów, dzięki czemu cały proces jest szybki i prosty, a firmy posiadające drobne zadłużenie w BIG nie muszą martwić się, że spotkają się z odmową.

Korzystna dla klientów jest również niska minimalna wysokość faktury, która wynosi zaledwie 700 złotych. Niewątpliwie działa to na korzyść niewielkich firm, w których faktury na kilkadziesiąt, kilkanaście czy nawet kilka tysięcy złotych mogą być rzadkością. Co ciekawe, Monevia skupuje również faktury wystawione w innych walutach niż złotówki, na przykład w euro. Może się to okazać istotne zwłaszcza dla firm o zasięgu międzynarodowym. Dopuszczalne jest również częściowe rozliczenie jednej faktury w różnych walutach.

Chcesz dowiedzieć się czegoś jeszcze? Znajdziesz więcej informacji na tej stronie. Nie da się ukryć, że jest to oferta warta uwagi.