3 powody dla których warto oszczędzać pieniądze

3 powody dla których warto oszczędzać pieniądze

Długoterminowe oszczędzanie pieniędzy może Ci przynieść wiele korzyści. Jeśli do tej pory miałeś z tym problem i swoje pieniądze wydawałeś na bieżąco, to mamy dla Ciebie kilka powodów, dla których warto to zmienić. Wbrew pozorom regularne odkładanie pieniędzy nie jest trudne i może to robić każdy – niezależnie od wysokości zarobków. Zobacz, dlaczego warto odkładać pieniądze i jakie korzyści może Ci to przynieść.

Spełniaj marzenia za zaoszczędzone pieniądze

Od dawna marzysz o wycieczce w ciepłe kraje? A może od zawsze chciałeś prowadzić własną firmę? Dzięki swoim oszczędnościom możesz zrealizować swoje marzenia, które wymagają posiadania dużego kapitału. Jeśli regularnie przez kilka miesięcy, a nawet lat odkładałbyś pieniądze, to w pewnym momencie byłoby Cię stać na spełnienie swoich kosztownych marzeń. Musisz tylko zacząć i być cierpliwym. Sfinansowanie swojego marzenia z własnych środków finansowych jest o wiele bardziej satysfakcjonujące niż pożyczenie pieniędzy od rodziny lub banku. Z każda odłożoną złotówką Twój cel będzie bliżej Ciebie, co będzie motywować się do tego, aby cały czas odkładać nawet niewielkie sumy.

Mając oszczędności masz zyskujesz niezależność

Czy kiedyś zdarzyło Ci się zostać „na lodzie” bez pieniędzy z koniecznością zapłacenia rachunków i innych zobowiązań? Jeśli tak, to z pewnością wiesz, że jest to bardzo stresująca sytuacja. Jeśli coś takiego Cię nie spotkało, to lepiej temu zapobiegać wcześniej i mieć poduszkę finansową. W trudnych chwilach np. po niespodziewanej utracie pracy będziesz mógł żyć ze swoich oszczędności, które były przeznaczone na czarną godzinę. Zachowasz swój komfort życiowy, nie będziesz musiał stresować się opłatami i w tym czasie będziesz mógł bez stresu szukać nowego miejsca pracy. Im więcej pieniędzy znajduje się w Twojej poduszce finansowej tym lepiej. Mówi się, że powinna ona zawierać minimum trzykrotność Twojej miesięcznej wypłaty. Odkładając pieniądze na ten cel, w pewnym momencie możesz zebrać pokaźną sumę.

Satysfakcja z oszczędzania pieniędzy

Odkładanie pieniędzy jest bardzo satysfakcjonujące. Im więcej pieniędzy będziesz miał w swojej „skarbonce”, tym bardziej zmotywowany będziesz do tego, aby ją zapełniać. Najtrudniej jest zacząć, później oszczędzanie pieniędzy będzie Twoim nawykiem i nie będziesz musiał robić z tego wielkiego wyrzeczenia. Najważniejsze jest to, aby oszczędzać tyle, na ile Cię stać. Nawet jeśli możesz odkładać tylko niewielkie sumy, to nie rezygnuj z tego. W pewnym momencie niewielkie kwoty zamienią się w coś większego.

Dodaj komentarz