Jak zadbać o żywotność laptopa? Ciesz się niezawodnym sprzętem przez dłuższy czas

Jak zadbać o żywotność laptopa? Ciesz się niezawodnym sprzętem przez dłuższy czas

Większość posiadaczy laptopów ubolewa nad tym, że nie są one aż tak wytrzymałe, jak komputery stacjonarne. Wpływ na to może mieć fakt, że stale je przenosimy oraz używamy w różnych okolicznościach. Nie rzadko zdarza się też tak, że korzystamy ze sprzętu niezgodnie z instrukcją, co ma bezpośredni wpływ na szybszą eksploatację takiego urządzenia. Istnieje jednak kilka sposobów na to, jak przedłużyć żywotność tego urządzenia. Razem z Techpolska zdradzimy Ci kilka patentów, które mogą sprawić, że dłużej będziesz cieszyć się niezawodnym sprzętem.

Ochrona laptopa podczas podróży

Większość użytkowników laptopów stale się z nimi przemieszcza i używa ich w różnych miejscach. W końcu laptopy cieszą się tak dużą popularnością między innymi z tego względu, że można je łatwo przenieść, w przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych. Aby jednak nasz sprzęt przetrwał takie częste podróże, należy go odpowiednio zabezpieczyć. Najlepszym rozwiązaniem okaże się specjalna torba, która ochroni laptopa przed zarysowaniami i nieszczęśliwymi wypadkami. Odpowiednie przenoszenie laptopa to klucz do przedłużenia jego żywotności. W końcu, jeśli będziemy robić to z głową, to mamy większa pewność, że nic mu się nie stanie https://techpolska.pl/.

Wydajna bateria

Niektórzy użytkownicy laptopów narzekają na to, że ich sprzęt nie trzyma już na baterii tak długo, jak kiedyś. Powodem takiego stanu rzeczy może być niewłaściwe obchodzenie się z tym elementem. Z tego względu warto wprowadzić w życie kilka prostych zasad, które dobrze wpłyną na stan bateria – nawet tej, która użytkujemy już dłuższy czas. Przede wszystkim nie trzymaj laptopa stale pod ładowarką. Jeśli się naładował, to od razu go odłącz i poczekaj, aż rozładuje się, chociaż w połowie. Nie dopuszczaj też do sytuacji, w których Twój sprzęt rozładuje się do końca. To zabójcze dla nowoczesnych akumulatorów i nie działa dobrze na ich żywotność. Oczywiście, jeśli zdarzy się tak raz czy dwa to nic się nie stanie, gorzej, jeśli będzie się to dziać notorycznie.

Wentylacja

Nie wystawiaj swojego laptopa na działanie ekstremalnych temperatur, mowa tu nie tylko o cieple, ale także o mrozie. Bardzo ważne jest też to, aby nie trzymać laptopa na kolanach oraz na miękkich powierzchniach. Zatykają one otwory wentylacyjne, przez co laptop nie ma szans na to, aby się schłodzić. Ratunkiem może okazać się podstawka chłodząca, na której będziemy korzystać ze sprzętu. Dzięki niej laptop się nie przegrzeje i nie dojdzie do tragedii wskutek której, będziesz musiał wymienić sprzęt na nowy.

Dodaj komentarz