Pożyczka na raty – 4 korzyści zobowiązania długoterminowego

Pożyczka na raty – 4 korzyści zobowiązania długoterminowego

Mierzysz się z niespodziewanymi wydatkami, które wykraczają poza obecną poduszkę finansową? Szukasz pożyczki dostosowanej do możliwości swojego budżetu? Pożyczka na raty może być rozwiązaniem, którego szukasz. Dlaczego warto rozważyć tego typu umowę?

1.      Pożyczka na raty pomaga zachować dobrą kondycję finansową

Jedną z najczęstszych obaw przyszłych pożyczkobiorców jest groźba utraty płynności domowego budżetu. W sytuacji, w której na przygotowanie się do spłaty zaciągniętej kwoty dysponujemy relatywnie krótkim czasem (najczęściej 30-60 dni), odłożenie całej sumy może nastręczyć nam nie lada trudności.

W zależności od oferty firmy finansowej, pożyczka na raty może być udzielona nawet na kilkadziesiąt miesięcy. Tak długi czas trwania umowy stanowi optymalny kompromis pomiędzy całkowitym kosztem pożyczki a wysokością miesięcznej raty, pozwalający zachować elastyczność budżetu nawet w podbramkowych sytuacjach.

2.      Wyższa wartość pożyczki maksymalnej

Statystyki pokazują, że średnia wartość pożyczki pozabankowej wynosi aktualnie ok. 2 200 złotych. Oznacza to, że statystyczny pożyczkobiorca szuka zazwyczaj kwoty odpowiadającej kosztom zakupu urządzeń RTV i AGD czy naprawie uszkodzonego samochodu. Osoby szukające pożyczek opiewających na wyższą kwotę muszą skierować się ku pożyczkom długoterminowym lub kredytom bankowym.

Pożyczka na raty może opiewać nawet na kilkanaście tysięcy złotych – możliwość podzielenia jej na kilkadziesiąt rat pozwala wnioskować o kwotę niezbędną do bardziej kosztownych inwestycji, takich jak remont pokoju czy dodatkowy kurs.

3.      Pożyczka na raty rozpatrywana jest błyskawicznie

Choć pożyczkami konsumpcyjnymi zajmują się zarówno banki, jak i przedsiębiorstwa finansowe, znaczna część klientów decyduje się postawić na ofertę pozabankową. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy jest znacznie krótszy czas, po którym pożyczka na raty wpływa na konto wnioskodawcy.

Argument ten jest nieoceniony w sytuacjach, gdy dodatkowe pieniądze są potrzebne natychmiast. Nagłe sytuacje, takie jak zepsuta lodówka czy utopiony smartfon, nie stanowią już problemu – pożyczka na raty może dotrzeć na wskazane konto już w 15 minut od uzyskania pozytywnej odpowiedzi względem wniosku.

4.      Rzetelni klienci zyskują najwięcej

Warto podkreślić również, że w ostatnim czasie na rynku pożyczek pozabankowych pojawiła się nowa oferta, skierowana do osób cieszących się nienaganną historią kredytową. Opracowana przez markę TAKTO Finanse kampania „Doceniamy najlepszych” jest skierowana do osób bez negatywnych wpisów w BIK i bazach BIG.

Wiarygodni pożyczkobiorcy mogą liczyć na tańszą pożyczkę o niższej racie miesięcznej, prostsze procedury wnioskowania o pożyczkę, możliwość skorzystania z wakacji kredytowych czy preferencyjne stawki dla stałych klientów. Jesteś ciekaw czy nowa pożyczka na raty od TAKTO Finanse spełni Twoje oczekiwania? Skontaktuj się z doradcami firmy TAKTO, poznaj szczegóły przyszłej pożyczki i przekonaj się, że długoterminowy produkt finansowy może być tańszy, niż sądziłeś!

Źródło: taktofinanse.pl

Dodaj komentarz