Przepisy na domowe maseczki na twarz

Przepisy na domowe maseczki na twarz

Maseczki na twarz cieszą się wielką popularnością przy każdym typie skóry, a nawet przy schorzeniach skórnych. Dostępne są zarówno w drogeriach jak i aptekach. Alternatywnym rozwiązaniem może być sporządzenie ich w warunkach domowych. Poniżej przedstawiam kilka przepisów na sprawdzone maseczki na trądzik.

Jedną z najczęściej polecanych maseczek domowych dla cery trądzikowej jest maseczka drożdżowa. Sposób przygotowania jest bardzo prosty i każdy jest w stanie przygotować ten wartościowy produkt. Na samym początku trzeba wymieszać łyżkę drożdży z  łyżką zimnej wody, najlepiej przegotowaną. Wodę można zastąpić mlekiem. Następnie wystarczy dodać sok z cytryny, kilka bądź kilkanaście kropel i maseczka jest przygotowana. Po około 10 minutach trzeba zmyć ją z twarzy. Terapię naturalną maseczką należy stosować regularnie. Jest to babciny przepis, ale bardzo skuteczny na trądzik. Skóra dodatkowo staje się bardzo gładka. Często działa znacznie lepiej niż farmaceutyki. Jest wiele ciekawych przepisów na maseczki drożdżowe. Równie ciekawym, co poprzedni jest ten z dodatkiem miodu. Zwęża pory, oczyszcza oraz wygładza skórę. Kilka kropli miodu trzeba utrzeć z 3 dag drożdży. W przypadku posiadania bardzo suchej skóry warto dodać kilka kropel oliwy. Trzymać na skórze przez około 20 minut.

Różne maseczki na trądzik

Równie skuteczna jest maseczka z porzeczek. Nie powinno się jej stosować w przypadku cery naczynkowej. Czerwone oraz białe porzeczki trzeba rozgnieść, a następnie dodać łyżeczkę mąki ziemniaczanej. Wszystko trzeba wymieszać i tak przygotowaną maseczkę nałożyć na skórę na 20 minut. Stosuje się ją przede wszystkim do zamykania porów.

Przeciwzapalna maseczka miodowa z białkiem także nie wymaga wielkiego nakładu pracy. Białko trzeba ubić i wymieszać z dwoma łyżeczkami płynnego, naturalnego miodu. Masę zmyć z twarzy dopiero po 20 – 30 minutach.

Chcąc zaradzić nadmiernemu wydzielaniu sebum przez skórę można przygotowywać sobie maseczkę z ziemniaka. Nadmiernie błyszcząca skóra wygląda bardzo niezdrowo i nieestetycznie. Ugotowany ziemniak należy rozgnieść i wymieszać z dwoma łyżkami mleka, najlepiej zimnego. Do tego dodać kilka kropli soku z cytryny i nałożyć całość na twarz na 10 minut.

Maseczka z pomidorów ma właściwości antybakteryjne oraz rozjaśniające. Jeden pomidor należy zblenderować i połączyć z dwiema łyżkami jogurtu i połową łyżeczki gliceryny. Nałożyć na skórę na 10 minut, szczególnie omijając okolice oczu oraz ust. Najlepiej tę maseczkę zmywa się ciepłą wodą. Dobrze na skórę trądzikową wpływa także maseczka z samych pomidorów. Pokrojone plastry pomidorów nakłada się na skórę na 15 minut.

Maseczka jogurtowa składa się z większej ilości składników. Łyżeczkę miodu, kilka kropel oliwy i soku z cytryny oraz łyżeczkę herbaty rumiankowej należy wymieszać z dwiema łyżkami jogurtu naturalnego. Na twarzy powinna znajdować się przez około 20 minut.