O czym trzeba pamiętać, wybierając wykładzinę do sklepu?

O czym trzeba pamiętać, wybierając wykładzinę do sklepu?

Mogłoby się wydawać, że w sklepie największą rolę odgrywają sprzedawane towary, a także to, jak rzeczony sklep został umeblowany. Faktycznie, są to kwestie bardzo istotne, natomiast nie można zapominać o jeszcze jednej ważnej rzeczy, a mianowicie wykładzinie. Brzydka, zniszczona, uszkodzona wykładzina to coś, na co potencjalni klienci niewątpliwie zwrócą uwagę i może to skutecznie zniechęcić ich do zakupu.

Takich sytuacji można jednak uniknąć, jeśli mądrze podejdzie się do procesu wyboru właściwej wykładziny podczas budowy sklepu lub jego remontu. Oto szereg wskazówek, które mamy nadzieję, że pomogą Wam podjąć właściwą decyzję i znaleźć produkt, który spełni wszystkie Wasze wymagania. Zapraszamy!

Wytrzymałość jest kluczowa

W zależności od tego, gdzie ulokowany jest sklep (w galerii handlowej, w centrum miasta, a może na uboczu), a także tego, jak bardzo jest lubiany, może dziennie odwiedzać go kilkadziesiąt, kilkaset lub nawet kilka tysięcy osób. Takie intensywne użytkowanie, połączone z dużym obciążeniem, byłoby zbyt dużym wyzwaniem dla zwykłej wykładziny domowej. Bardzo szybko mogłaby ona ulec uszkodzeniu, przez co psułaby wrażenia wizualne klientów, a w pewnym momencie trzeba byłoby ją wymienić, co wiąże się z dodatkowymi kosztami.

Wysoka żywotność i wytrzymałość to za to coś, czym charakteryzuje się tak zwana wykładzina obiektowa. Jest to wykładzina stworzona specjalnie z myślą o pomieszczeniach czy całych budynkach, w których występuje duże natężenie ruchu. Wykorzystuje się ją między innymi właśnie w sklepach, ale także w bankach, na lotniskach czy w budynkach użyteczności publicznej. To najlepszy wybór, jeśli zależy nam, aby wykładzina przetrwała długi okres intensywnego użytkowania i wciąż wyglądała świetnie.

Łatwość konserwacji i tłumienie dźwięków również powinny być priorytetem

Trudna do czyszczenia wykładzina będzie nie tylko kiepsko postrzegana przez klientów (którzy niewątpliwie zauważą, że nie jest ona idealnie czysta), ale też przez pracowników, którzy będą musieli z nią walczyć. Zazwyczaj na czyszczenie podłogi w sklepie nie ma bardzo dużo czasu, więc szybkość i łatwość konserwacji wykładziny biurowej powinny być priorytetem podczas jej dobierania.

Nie można zapomnieć również o odpowiednim tłumieniu dźwięków, zwłaszcza w sklepach, które charakteryzują się bardzo dużym ruchem. Wszechobecny hałas wywoływany kiepsko tłumiącą kroki wykładziną może przeszkadzać w wygodnym robieniu zakupów. Zwłaszcza, jeśli mowa o sklepie, w którym z reguły spędza się nie kilka minut, a dłuższy okres (na przykład sklepie spożywczym).

Dodaj komentarz