Co warto mieć na biurku?

Co warto mieć na biurku?

Biurko to miejsce pracy i nauki, przy którym każdego dnia spędzamy dużo czasu. Co warto mieć na biurku? Jakie akcesoria są przydatne?

Miejsce pracy

Miejsce pracy powinno być przyjazne i ergonomiczne, tak aby dawało nam komfort każdego dnia. Oznacza to, że przy biurku powinniśmy mieć warunki do tego, aby się maksymalnie skupić i wykonać swoje zadania. Wygoda i bezpieczeństwo to podstawowe aspekty, jakie wpłyną na nasze samopoczucie. Nasza uwaga będzie się rozpraszać przez bałagan, bolące plecy, czy niewygodne krzesło. To z kolei wpłynie na gorszą wydajność pracy i frustrację. Poza oczywistymi akcesoriami, takimi jak długopisy, zszywacz, dziurkacz, czy pisaki, zadbajmy o dodatkowe gadżety, które znacząco wpłyną na nasz komfort.

Co warto mieć na biurku?

Na biurku w pracy przydatne będą dodatkowe akcesoria, jakie zapewnią satysfakcję. Dobrać warto:

  • Kubek termiczny – w pracy kubek tego typu często jest zbawieniem, zwłaszcza gdy nie mamy czasu, aby co chwilę chodzić do kuchni po ciepły napój. Dzięki temu nie będziemy pić zimnej kawy i sięgniemy po nią w dowolnym momencie.
  • Ładowarka-stojak do smartfona – stojąca ładowarka sprawi, że nie będziemy co chwilę sprawdzać, czy dostaliśmy wiadomość na telefon. Smartfon umieszczony na biurku pionowo da nam możliwość spokojnego zerkania, bez konieczności odrywania dłoni od klawiatury komputerowej.
  • Korektor postawy – siedząca praca sprawia, że cierpią nasze plecy. Pomocny jest korektor postawy, dzięki któremu przyjmujemy prawidłową pozycję siedzącą i zapomnimy o przykrych dolegliwościach bólowych.
  • Notatnik lub brudnopis – zeszyty są cały czas potrzebne, nawet w dobie zapisywania wszystkiego na komputerze lub telefonie. Notatnik który będziemy mieć pod ręką, pozwoli szybko coś zanotować i gromadzić najważniejsze zapiski. To niezbędny przedmiot w każdym biurze.
  • Stojący planer – stojący planer na biurko jest często wybawieniem dla naszego umysłu. Bez problemu rozrysujemy plan zadań na cały dzień, a nawet tydzień, zyskując spokój i zadowolenie.