Na czym polega kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy może być dla wielu osób jedyną szansą na to, aby móc uporać się ze swoim zadłużeniem. Na problemy ze spłatą rat może mieć wpływ wiele sytuacji, a najpopularniejszymi z nich jest choroba czy też utrata pracy przez kredytobiorcę. Nie ważne jednak z jakiego powodu przestałeś sobie radzić ze swoimi długami. Powinieneś wiedzieć, na czym polega kredyt oddłużeniowy i czy może Ci on pomóc wyjść z trudnej sytuacji finansowej.

Czym jest kredyt oddłużeniowy?

Kredyt oddłużeniowy https://splatapozyczek.pl/kredyt-oddluzeniowy/ to jeden z produktów bankowych, który ma na celu pomóc Ci w spłacie wszystkich dotychczasowych zobowiązań finansowych. Dzięki niemu możesz spłacić kilka kredytów jednocześnie i zyskać nową, niższą ratę, która będzie łatwiejsza do spłaty. Taki kredyt dla wielu osób jest ostatnią deską ratunku, ponieważ pozwala na uwolnienie się od kilku różnych kredytodawców i tym samym może Ci pomóc uniknąć wpadnięcia w pętle długów.

Coraz więcej instytucji finansowych rozbudowuje swoją ofertę właśnie o tego typu produkt, dając tym samym wielu osobom szansę na odciążenie domowego budżetu. Nie ma co ukrywać, że spłata kilku różnych kredytów może być problematyczna w momencie, gdy np. Twoje dochody się zmniejszyły i wiesz, że nie dasz już rady tak jak do tej pory regulować co miesiąc rat kilku zobowiązań.

Kredyt oddłużeniowy – jakie warunki trzeba spełnić, aby go otrzymać?

Z racji tego, że wiele podmiotów zajmuje się udzielaniem takich kredytów, trudno jest jednoznacznie określić warunki, które musi spełnić kredytobiorca. Na szczęście w większości przypadków są one do siebie podobne. Istotne jest przede wszystkim posiadanie stałego źródła dochodu z legalnego źródła. Najlepiej byłoby, gdybyś mógł się pochwalić umową o pracę na stanowisku, które zajmujesz już od dłuższego czasu. Konieczne może okazać się zaświadczenie od pracodawcy na temat Twoich dochodów, a także wyciągi z konta, które potwierdzą regularne wpływy pieniędzy.

Z pewnością informacje na Twój temat zostaną też sprawdzone w BIK, BIG czy KRD. Ma to na celu przeanalizowanie tego, jak do tej pory radziłeś sobie ze spłatą długów i czy będziesz w stanie spłacać nowy kredyt. Istotna jest więc zdolność kredytowa, która determinuje decyzje wielu instytucji finansowych. Właśnie z tego powodu powinieneś ubiegać się o kredyt oddłużeniowy w momencie, gdy jeszcze nie posiadasz opóźnień w spłacie dotychczasowych zobowiązań.

Niewątpliwie warto korzystać z tego typu kredytu w sytuacji, w której wiesz, że comiesięczne raty się przerastają. Dużym ułatwieniem może być też pomoc doradcy https://splatapozyczek.pl/kredyt-oddluzeniowy/, który pomoże Ci znaleźć najlepszą ofertę kredytu i wytłumaczy jak poradzić sobie z długami.

Dodaj komentarz