Największe atrakcje Indonezji – top 3 rzeczy, które musisz tam zobaczyć

Największe atrakcje Indonezji – top 3 rzeczy, które musisz tam zobaczyć

Indonezja to największy wyspiarski kraj na świecie, który leży w strefie klimatu zwrotnikowego i równikowego. Oznacza to, że praktycznie przez cały rok pogoda sprzyja tam turystom i występują tam jedynie dwie pory roku – sucha i deszczowa. Indonezja pełna jest ciekawych miejsc, zabytków, egzotycznej fauny i flory, a także atrakcji, które zachwycają zwiedzających. Zobacz, co warto zobaczyć, będąc na wakacjach w tym kraju https://duabenua.com/pl/blog/gdzie-lezy-indonezja-i-co-warto-zobaczyc/ i jakie miejsca zasługują na Twoją największą uwagę.

Bali

Indonezyjska wyspa Bali przez wielu nazywana jest rajem na Ziemi. Nie ma się co dziwić, ponieważ piaszczyste plaże, luksusowe kurorty i cuda przyrody, które się tam znajdują, są wręcz nie do opisania. Na te wyspie każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno miłośnicy plażowania, jak i dzikiej natury. To właśnie na Bali co roku przyjeżdża tysiące turystów, ale mimo to można tam poczuć spokój i oddać się słodkiemu lenistwu. Warto też wspomnieć o zabytkach, których akurat tam nie brakuje i wiążą się z kulturą i wierzeniami Indonezyjczyków – zdecydowanie polecamy.

Jezioro Toba

Toba to największe jezioro na całym Archipelagu Malajskim i absolutna chluba Indonezji. Jego wymiary mogą szokować, ponieważ Toba ma aż 100 km długości i 35 km szerokości. Największą ciekawostką jest historia powstania tego jeziora. Powstało one bowiem przez wybuch superwulkanu, który miał miejsce ponad 75 tysięcy lat temu. Mówi się, że był to najsilniejszy wybuch w dziejach całego świata i odcisnął mocne piętno na wiele kolejnych lat po tym zdarzeniu. Po wybuchu gatunek ludzki został zagrożony, a na Ziemi zapanowała tzw. nuklearna zima. Wszystko to przez tony szkodliwych gazów i pyłów, które podczas eksplozji przedostały się z wulkanu do atmosfery. Na środku jeziora Toba znajduje się dziś wysepka Samosir. Warto ją odwiedzić ze względu na kulturę jej mieszkańców.

Świątynia Borobudur

To największa buddyjska świątynia na świecie, która znajduje się na Indonezyjskiej wyspie Jawa. Jej historia jest dość tajemnicza, ponieważ sama świątynia powstała na przełomie VIII i IX wieku, ale krótko po tym została porzucona i zapomniana na kilkaset lat. Przez ten czas świątynia została wręcz pochłonięta przez dżunglę i dopiero w XVIII wieku została odkryta przez Brytyjczyków. To jedna z najciekawszych atrakcji Indonezji, którą powinien zobaczyć każdy turysta wybierający się w tamtejsze strony. W świątyni znajduje kilkaset posągów Buddy i płaskorzeźb, które przedstawiają historię z jego życia. Mimo że Borobudur została zapomniana na wiele lat, to w dzisiejszych czasach jest jednym z symboli Indonezji, który przyciąga wielu turystów każdego dnia. Więcej ciekawych miejsc znajdziesz na https://duabenua.com/pl/blog/gdzie-lezy-indonezja-i-co-warto-zobaczyc/.