Błędny przelew bankowy – co zrobić w takiej sytuacji?

Błędny przelew bankowy

Właśnie wykonałeś przelew bankowy i okazało się, że wysłałeś go do niewłaściwej osoby? Do takich sytuacji dochodzi bardzo często, jednak nie należy popadać w panikę, ponieważ każdemu z nas może przydarzyć się czasem taka sytuacja. Najczęściej dzieje się tak przez pośpiech i niepoprawne wpisanie danych do przelewu, jednak da się temu zaradzić. Zobacz co zrobić, gdy wykonałeś błędny przelew bankowych i chcesz, aby pieniądze wróciły na Twoje konto https://habzafinanse.com.pl/bledny-przelew-bankowy-co-wtedy/.

Błędny przelew bankowy – co zrobić, aby odzyskać pieniądze?

Jeśli w pospiechu wpisałeś niewłaściwe dane do przelewu i zdążyłeś go już wysłać, powinieneś niezwłocznie skontaktować się z bankiem. Kluczową rolę odgrywa w tym przypadku rodzaj przelewu, na który się zdecydowałeś. Jeżeli był to standardowy przelew ELIXIR do innego banku, wówczas wszystko zależy od godzin sesji ELIXIR. Jest to czas, w którym dana instytucja bankowa realizuje zlecenia wychodzące oraz przychodzące. Wtedy czas realizacji takiego przelewu może potrwać nawet kilka godzin, a jeśli dokonałeś go późnym wieczorem, to pieniądze pojawią się na koncie odbiorcy dopiero następnego dnia.

Jeśli chwile po dokonaniu takiego przelewu, zauważysz w nim błąd, to masz bardzo duże szanse, że cała sprawa zostanie rozwiązana szybko i bez szkody dla Ciebie. Możesz skorzystać z infolinii swojego banku lub osobiście pójść do placówki, jeśli ta jest akurat otwarta. Im szybciej wydasz dyspozycję, tym większa jest szansa na to, że bank poradzi sobie bez problemu z tą sytuacją. Kluczowy jest więc czas i nie należy zwlekać z powiadomieniem banku o błędnym przelewie.

Przelew na konto odbiorcy z tego samego banku – co wtedy?

Osoby, które są klientami tego samego banku i wysyłają do siebie przelewy, z pewnością zauważyły, jak szybko finalizuje się cała transakcja. Czasem wystarczy zaledwie kilkanaście sekund, aby przelew pojawił się na koncie odbiorcy. Jeśli przez przypadek dokonasz przelewu wewnątrzbankowego, to cała operacja przebiegnie bardzo szybko. W takim wypadku, jeśli o błędnym przelewie zorientujesz się za późno, pozostanie Ci dochodzenie swoich roszczeń. Utrudnieniem w tym przypadku jest to, że bank nie może podać Ci informacji o osobie, do której trafił błędny przelew. Możesz wysłać wezwanie do zwrotu pieniędzy, jednak nie zawsze jest to właściwa decyzja. Bank nalicza za taką pomoc opłatę i czasem może ona przekroczyć wartość przelewu, wtedy takie rozwiązanie się nie opłaca.

Wysłanie błędnego przelewu jest sytuacją stresującą, jednak zawsze należy zgłosić się do banku i skonsultować z jego pracownikiem co trzeba zrobić w takiej sytuacji. Więcej na temat zwrotu pieniędzy po wykonaniu błędnego przelewu przeczytasz na stronie https://habzafinanse.com.pl/bledny-przelew-bankowy-co-wtedy/.