Na czym polega endermologia? Zobacz, jak rozprawić się z cellulitem 

Świadomy sen jako metoda wyzwolenia

Z cellulitem, lub potocznie nazywaną skórką pomarańczową boryka się ponad 90 proc kobiet. Choć cellulit sam w sobie nie jest groźny, to może być objawem poważniejszych zaburzeń, na przykład hormonalnych. Dlatego ze skórką pomarańczową trzeba rozprawiać się kompleksowo. Oprócz przeprowadzenia badań warto także zadbać o zdrową dietę i regularną aktywność fizyczną. W zmniejszeniu cellulitu pomoże nam także endermologia. Na czym polega zabieg endermologii i kiedy warto z niego skorzystać? 

Skąd bierze się cellulit? 

Cellulit, czy nierówności na skórze, to inaczej nieprawidłowe rozłożenie tkanki tłuszczowej, które prowadzi do powstania zmian w tkance podskórnej. Skórka pomarańczowa najczęściej jest wynikiem niezdrowego trybu życia. Zbyt mało ruchu oraz nieprawidłowa dieta to nieodłączne elementy powstawania cellulitu. Jednak problem może być także bardziej skomplikowany. To czy borykamy się z cellulitem oraz w jakim stopniu zależy także od naszych genów. Trzeba jednak zaznaczyć, że jest to problem głównie kobiet. Kobiety mają naturalnie więcej tkanki tłuszczowej niż mężczyźni. Z tego względu zaburzenia z jej rozłożeniem, najczęściej dotyczą płci pięknej. 

Cellulit najczęściej pojawia się w okolicy ud, pośladków oraz brzucha. Może jednak także występować na piersiach, czy ramionach. Choć nie jest to poważny problem, to jednak nie należy do najbardziej estetycznych zjawisk. Z tego względu większość kobiet chce się skórki pomarańczowej pozbyć. Jak to zrobić? 

Endermologia – skuteczna pomoc w walce z cellulitem 

Cellulit szybko się pojawia, jednak bardzo trudno jest się go pozbyć. Nierzadko okazuje się, że zmiana diety i aktywność fizyczna nie są wystarczające. Owszem, cellulit staje się widocznie mniejszy, jednak nie znika całkowicie. W takim przypadku warto wspomóc się czymś więcej. Zabiegiem, który skutecznie pomoże nam rozprawić się z cellulitem jest endermologia http://pasjonacipiekna.pl/endermologia-lpg/

Endermologia to masaż mechaniczny, do którego wykorzystuje się głowicę wyposażoną  w specjalne rollery. Zasysają one fałdy skóry, a następnie dokładnie rozmasowują. W ten sposób pobudzane jest krążenie oraz usprawniany metabolizm wewnątrz komórek. W efekcie skóra staje się gładka i jędrna. Ponadto endermologia pobudza produkcję kolagenu. Ta substancja odpowiada za prawidłowe napięcie skóry. Niestety z wiekiem produkcja kolagenu ulega pogorszeniu. Endermologia odwraca ten proces i aktywizuje nawet najgłębsze warstwy skóry.  

Dodaj komentarz