Jakie rasy psów nadają się do domu z dziećmi?

Jakie rasy psów nadają się do domu z dziećmi?

Wielu z nas zastanawia się nad tą problematyczną kwestią…jakiego psa wybrać dla naszych dzieci. Zastanawiamy się zawsze długo, i dobrze bo to nie jest decyzja prosta. Od niej zależy zabawa, miło spędzony czas, ale przede wszystkim bezpieczeństwo naszych dzieci.

Pies w domu to jednak nie tylko dobry czas dla nowego psa, to również uczenie odpowiedzialności, szacunku zaufania dla naszych dzieci. Warto zatem zastanowić się poważnie nad wyborem odpowiedniego czworonoga dla naszych dzieci.

Nie każda rasa psów nadaje się do zabawy czy pracy z dziećmi pamiętajmy że pies może nie zrozumieć psa a pies naszego dziecka, poprzez takie nieświadome konflikty może dojść do tragedii.

Pies to niewątpliwie wspaniały prezent dla naszych dzieci, ale wymaga również odpowiedzialności z naszej i ich strony. Nasz pies musi być bardzo tolerancyjny na zabawy dzieci, nie może być nadto agresywny jak również zbyt niemrawy.

Psy mogą niewątpliwie rozwijać osobowość naszych dzieci, a zatem warto jest zwrócić uwagę na osobowość psa. Pamiętajmy pies to nie zabawka i w żadnym wypadku nie możemy w taki sposób do tego podchodzić, wyczulmy na to również nasze dzieci. Dobry wybór psa, to nie tylko wspaniale spędzony czas i rozwój naszych dzieci ale również nasza wygoda i bezpieczeństwo.

Oto kilka ras psów jakie warto brać pod uwagę.

Yorkshire Terier.

Pies zdecydowanie dla małych dzieci. Dobrze znosi ich towarzystwo. Faktem jest że psa trzeba czasem czesać, jednakże pies ten może nawet stymulować małe dziecko do raczkowania. Ważne tylko to aby być wówczas przy dziecku i patrzeć jak się będą oboje zachowywać. Psy te nie są agresywne, są bardzo aktywne. Jedynym ich minusem jest sierść oraz to iż niektóre z nich bywają szczekliwe.

Bereński pies pasterski.

W przeciwieństwie do Yorków te psy są bardzo duże, co nie znaczy że są agresywne, wręcz przeciwnie. To bardzo łatwowierne psy, niezwykle łatwe do wytresowania. Psy te również bardzo lubią dzieci.

Beagle.

Niezwykle delikatne psy. Bardzo dobre do zabawy z nieśmiałymi dziećmi. Są również wykorzystywane w terapiach te psy posiadają bardzo dużą dawkę towarzyskości. Warto jednak zwrócić uwagę na to, iż te psy nie lubią towarzystwa innych zwierząt, zatem warto je od małego przyzwyczajać do innych czworonogów.

Mops.

Podobnie jak Beagle są bardzo zabawne i dzieci będą przy nich bardzo dobrze się bawiły. Polecam te psy dla nieco mniejszych dzieci, dlatego ze bardzo często przy starszych osobach się nudzą, te psy uwielbiają zmiany nowe zabawy. Dzieci nie będą się przy nim nudzić i pies również. Są to psy bardzo oddane swoim właścicielom, są bardzo przywiązane do całej rodziny. Warto je również dobrze wytresować, na pewno nie będzie to stracony czas.

Nowofundland.

Bardzo duży…i jeszcze bardziej delikatny pies. To bardzo wierne i cerpliwe psy. Bardzo dobrze znoszą zabawy z dziećmi, co więcej rzadko szczekają i nie są uciążliwe dla otoczenia. Psy te potrafią się odwdzięczyć swoim włascicielom wiernością, sprytem i przyjaźnią.

Bichon Frise.

Tego psa można opisać krótkim sloganem…uzaleznoiny od ludzi. To bardzo dobry towarzysz naszych dzieci. Pies ma bardzo łagodne usposobienie, co czyni je łatwym do tresowania. To pies zarówno dla dorosłych jak i dzieci.

Labrador.

Stają sie coraz bardziej poluarne w naszych domostwach. Pies dla rodziny i to takicj dużej, pies ten lubi towarzytswo ludzi. Ze względu na miłe usposobienie można go łatwo wytrenowac. Pies bardzo dobry do zabw z dzićmi, co więcej może być z powodzeniem wykorzystwany w gospodarstwie domowym. Łatwo się przyzwyczajają do nowej rodziny i szybko staja się jej waznym członikem.

Collie.

Niezwykle lojalne i oddane psy. Potrafią wręcz walczyć o bezpieczeństwo domowników. Te psy są bardzo lubiane przez dzieci z wielką wzajemnością. Dla obcych te psy są dośc nieufne co jest bardzo dobrą cechą psa chroniącego dom.

Basset Hound.

Bardzo oddane dla dzieci, czesto lubią sie zabawaić ze sopim ulubionym właścicielem. Psy te jednakowoż bywają dosyć uparte na początku dlatego też warto je trenować juz od szczeniaka.
Zatetą tych psów jest stały temperament łatwy do ukształtowania.

Bernardyn.

Bardzo dobre psy do spędzania czasu z dziećmi. Niech swiadczy o tym fakt, że te psy są wykorzystywane do terapii dziecięcej. Sa bardzo wrażliwe i oddane dla dzieci, potrafia wiele znieść. Można je szkolić ja tylko się chce, to niezwykle inteligentne i wrażliwe psy. Pies również sprawdza się w gospodarstwie domowym.

Cocker spaniel.

Bardo wraz;liwe psy, niezwyklle zabawne. To dobry towarzsz dzieci i dorosłych, potrafią bez konca bawić się z dorosłymi i dziećmi.
Owczarek niemiecki.

Rownie inteligentny co towarzyski pies. Pies zdecydowanie bardziej dla strszych dzieci, pies ten lubi aktywny tryb zycia, lubi przebywać na zwenątrz. Dzięki dużej inteligencji łatwo go trenować oraz dobrze można z nim spedzić czas.