Komu opłaca się sprzedaż samochodu do skupu?

Komu opłaca się sprzedaż samochodu do skupu?

Sprzedaż samochodu nie jest prostym przedsięwzięciem. Kierowcy zwykle zależy na tym, by dostać za swoje auto jak najwięcej, kupujący ma oczywiście nadzieję na atrakcyjną, niższą stawkę. Czy oddanie auta do skupu jest dobrym rozwiązaniem?

Samochód z problemami

Przeglądając oferty sprzedaży samochodów można zauważyć, że niektóre ogłoszenia wiszą tam długimi miesiącami. Najczęściej dlatego, że cena jest zawyżona w stosunku do faktycznej wartości, co zniechęca potencjalnych nabywców. Są też auta, na które po prostu jest dość niski popyt.

To przede wszystkim samochody stare, mające kilku właścicieli, widocznie zniszczone – takie egzemplarze muszą być naprawdę tanie, by ktoś nimi się zainteresował, ale nawet przy znaczącej obniżce ceny też nie zawsze widać wielu chętnych. Właśnie w takich sytuacjach skupy aut, jak https://skupautzagotowke.net/, pozwalają szybko pozbyć się niechcianego samochodu i otrzymać za niego całkiem przyzwoitą stawkę.

Do kłopotliwych w sprzedaży aut zaliczają się też oczywiście egzemplarze uszkodzone, po wypadku, niesprawne – osoby prywatne nie są szczególnie zainteresowane nabyciem wraku, natomiast dla skupu taki pojazd wciąż jest wartościowy ze względu na części, jakie można odzyskać. Łatwiej też będzie sprzedać do skupu wysłużony samochód firmowy, auto poleasingowe albo dostawcze.

Szybki zarobek

Wielką zaletą skupów jest szybkość transakcji. W placówkach takich jak skupautzagotowke.net/skup-aut/chrzanow/ wszystko zamyka się w przeciągu maksymalnie kilku dni. Po wysłaniu oferty, skup najczęściej jest zainteresowany nabyciem pojazdu, jest tylko kwestia dogadania ceny, która będzie odpowiadać obu stronom.

Cena jest ustalana na podstawie oględzin. Skup wysyła swojego rzeczoznawcę i to on podaje ostateczną stawkę, ale można ją negocjować, jeśli kierowca uważa, że należy mu się więcej. Skup troszczy się nawet o transport, wysyłając do kierowcy własną lawetę, która bezpłatnie odbierze od kierowcy jego pojazd – to szczególnie wygodne, gdy samochód jest niesprawny.

Choć kwota oferowana przez skup może być niższa od wartości rynkowej samochodu, to podczas takiej transakcji do wypłaty gotówki dochodzi tego samego dnia co podpisanie umowy – dla osób, którym zależy na czasie, to najwygodniejsze rozwiązanie.

Dodaj komentarz