Kiedy wziąć kredyt konsolidacyjny?

KIEDY WZIĄĆ KREDYT KONSOLIDACYJNY

Zanim zdecydujecie się na wzięcie kredytu konsolidacyjnego musicie ustalić skąd wzięły się wasze długi. Jeśli już ustalicie ile z zakupionych przedmiotów było koniecznością, a ile tylko waszą zachcianką musicie zastanowić się czy jesteście gotowi zacisnąć pasa i zrezygnować z dóbr luksusowych. Aby wyjść z obecnego zadłużenia nie możecie generować bowiem kolejnych. W ten sposób nigdy nie będziecie w stanie wyjść z długów, a co więcej, wasze zadłużenie wzrośnie.

OD CZEGO ZACZĄĆ

Jeśli chcecie wyjść z długów, musicie zacisnąć pasa do granic możliwości. Nadszedł czas na to aby zmniejszyć miesięczne wydatki do niezbędnego minimum i zacząć oszczędzać prawie na wszystkim. Musicie zrezygnować ze wszelkim wydatków poza tymi niezbędnymi.
Ponadto, zastanówcie się czy poza stałą pracą nie możecie zacząć dodatkowo zarabiać. Jeśli nie starcza wam pieniędzy na to aby spłacać swoje kredyty, zanim zaciągniecie kolejne zobowiązaie, spróbujcie zwiększyć swoje miesięczne dochody. Oczywiście nie będzie to proste, ale też nie jest to niemożliwe. Pomyślcie sobie, jak bardzo chcecie wyjść z długów i zacząć żyć normalnie bez obciążenia w postaci kredytów. Niech to będzie dla was dodatkową motywacją do tego, aby zacząć ciężko pracować także po godzinach, aby jak najszybciej pozbyć się długów.
Jeśli oszczędzanie oraz dodatkowe zarobki w dalszym ciągu nie pozwalają na okrycie wszystkich miesięcznych rat musimy także zastanowić się, które z dóbr materialnych jakie zakupiliśmy możemy sprzedać. Oczywiście nie chcemy powiedzieć teraz, że macie sprzedać z domu wszystko. Jednak sportowy samochód może warto zamienić na coś tańszego, duży łaski telewizor czy najnowszy telefon, również nie jest nam niezbędny. Sprzedaż zbędnych rzeczy choć po części pozwoli wam pokryć długi.
Kiedy poukładaliśmy sobie wszystko w głowie i jesteśmy gotowi na zmiany. Wiemy już, że nie możemy pozwolić sobie na to aby mieć wszystko. Poukładaliśmy nasz domowy budżet. Nie wydajemy pieniędzy na zbędne rzeczy, oszczędzamy i planujemy nasze wydatki. Działamy zgodnie z planem, aby nie generować zbędnych kosztów. Co ważne nawet nie myślimy o tym aby po raz kolejny się zadłużyć. Kontrolujemy nasze finanse i jesteśmy świadomi naszych wydatków, ale w dalszym ciągu nie jesteśmy w stanie pokryć miesięcznego zadłużenia, wtedy warto rozważyć wzięcie kredytu konsolidacyjnego.

KREDYT KONSOLIDACYJNY – DOBRE ROZWIĄZANIE

O czym mówiliśmy w pierwszej części artykułu, kredyt konsolidacyjny nie anuluje naszych długów, a jedynie uprości nam ich spłatę. Nasze długi nie znikają, a jedynie zmieniamy wierzyciela i warunki spłaty zadłużenia. Zanim weźmiemy kredyt konsolidacyjny musimy więc być świadomi, że w dalszym ciągu mamy zaległość do spłacenia. Musimy także w pełni chcieć pozbyć się naszych długów i być gotowym na wyrzeczenia. Tylko pełna świadomość, że chcemy pozbyć się długów może doprowadzić do sukcesu. Musimy przemyśleć swoje postępowanie i racjonalnie oceniać swoją sytuację. Tylko w takim przypadku kredyt konsolidacyjny będzie spełniał swoje zadanie. Dzięki jednolitym warunkom spłaty oraz jednej racie, która z pewnością będzie niższa niż suma pojedynczy rat, będziemy mogli spłacać swoje zadłużenie terminowo. Nie będziemy także generować dodatkowych kosztów w postaci odsetek od nieterminowej spłaty, które nie są niskie. Dzięki konsolidacji kredytów wydłużymy także okres kredytowania, co również spowoduje zmniejszenie miesięcznej raty.

Jeśli podjęliśmy świadomą decyzję, że chcemy wyjść z długów, a sytuacja finansowa,nie pozwala nam na spłatę kilku kredytów jednocześnie, kredyt konsolidacyjny jest najlepszym rozwiązaniem.

Wpis dla Habza Finanse.

Dodaj komentarz