Kampanie Facebook Ads i LinkedIn Ads – analiza formatów reklam

Facebook i LinkedIn to nie tylko portale typu social media, ale także dwie duże platformy reklamowe. Oferują one różnego rodzaju formaty reklamowe, które charakteryzują się większą lub mniejszą skutecznością. Gdzie zatem najlepiej się reklamować, na Facebook Ads czy na LinkedIn Ads?

Analiza oferty Facebook Ads

Jednym z większych plusów platformy reklamowej na Facebooku są szerokie możliwości targetowania reklamy. Oznacza to, że na żadnej innej platformie nie uda się aż tak dokładnie określić cech targetu. Facebook Ads umożliwia określenie stanu cywilnego, średniego dochodu, a także prawdopodobieństwa zmiany stanu cywilnego. Żadna inna platforma reklamowa nie daje aż takich możliwości.

Formaty reklam na Facebooku są równie atrakcyjne. Popularny ostatnio format nazywany “karuzelą” wyróżnia się wysokim współczynnikiem konwersji. Format ten to po prostu ułożone obok siebie, prostokątne kafelki, które użytkownik może przewijać w bok. Możliwość przewijania zwykle jest kusząca dla użytkownika (każdy chce zobaczyć, co jest na końcu), a klikanie przycisku przewijania zwiększa zaangażowanie. Więc tym samym rośnie prawdopodobieństwo kliknięcia w link przekierowujący do oferty.

Innym wartym uwagi formatem reklamowym na Facebooku są reklamy typu Lead Ads. W tym formacie użytkownik może wypełnić formularz kontaktowy na samym Facebooku, bez konieczności przechodzenia na stronę z formularzem. Zabieg ten znacząco wpływa na wzrost konwersji.

Możliwości LinkedIn Ads

LinkedIn pozwala natomiast na dotarcie do osób na konkretnych stanowiskach w wybranych przez nas branżach. Będzie to doskonałe rozwiązanie dla firm oferujących usługi i produkty B2B. Jednym z ciekawszych formatów reklamowych na LinkedIn są kampanie InMail. Dzięki nim możesz wyświetlać sponsorowane wiadomości w skrzynce odbiorczej wybranej grupy użytkowników platformy.

Oznacza to, że nie musisz mieć ich w gronie swoich znajomych, by zaprezentować im treść długości e-maila. W zasadzie żadna inna platforma reklamowa nie daje reklamodawcy możliwości wyświetlania reklam w formie tak długiej treści. Jeśli masz konkretną i spersonalizowaną ofertę sprzedażową, wówczas ten format reklamy będzie dla Ciebie strzałem w dziesiątkę.

Jaką platformę wybrać?

Podsumowując, obie platformy mają swoje kluczowe plusy. Moim zdaniem nie należy rezygnować z żadnej z nich. Klientów B2B można pozyskiwać również na Facebooku, a pracownikom korporacji można oferować ciekawe gadżety technologiczne reklamami na LinkedIn. Osobiście polecam Ci eksperymentować i szukać formatu reklamy internetowej, który najlepiej sprawdzi się dla Twojego biznesu.

Dodaj komentarz