Jak szybko i łatwo sprzedać nieruchomość? Eksperci Platinum House wyjaśniają.

Jak szybko i łatwo sprzedać nieruchomość? Eksperci Platinum House wyjaśniają.

Sprzedaż nieruchomości może być szybka i bezproblemowa… lub może być czasochłonna i problematyczna. Każdy z pewnością widział w swoim życiu takie domy czy mieszkania, na których znak “na sprzedaż” wisi od lat. Tego typu sytuacje są szczególnie uciążliwe, jeśli zależy nam na tym, aby jak najszybciej się danej nieruchomości pozbyć, ponieważ na przykład planujemy przeprowadzić się do innego miasta lub nawet do innego kraju.

Jednak bez obaw – są pewne sposoby, które pozwolą Ci przyspieszyć cały ten proces, a jednocześnie ograniczyć nerwy i stres z nim związane. Tak więc, jak szybko i łatwo sprzedać nieruchomość?

Eksperci Platinum House zebrali wszystkie najważniejsze informacje na ten temat poniżej.

Dobrze przygotuj nieruchomość do sprzedaży

Zanim zaczniesz robić zdjęcia swojej nieruchomości (lub zanim zacznie to robić za ciebie specjalista), jest oczywiście kluczowe, aby dom lub mieszkanie zostały doprowadzone do jak najlepszego stanu. Nie chodzi tu tylko o to, aby wszędzie było czysto oraz schludnie (co jest absolutną podstawą).

Warto także zadbać o to, aby usunąć z obszaru, który jest fotografowany, pewne elementy osobiste, na przykład zdjęcia rodzinne. Dzięki temu potencjalnemu kupcowi łatwiej będzie sobie wyobrazić dane lokum jako idealne miejsce dla swojej rodziny, a nie jako miejsce, w którym aktualnie mieszka ktoś zupełnie inny.

Skorzystaj z pomocy eksperta

W teorii nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu wystawić ogłoszenie na temat danej nieruchomości, odpowiadać na pytania potencjalnych kupców, pokazywać im mieszkanie czy dom i ustalać z nimi wszystkie formalności. W praktyce jednak jest to bardzo czasochłonne i uciążliwe, zwłaszcza, jeśli pracujemy na pełen etat i niekoniecznie mamy czas i chęci, aby całymi dniami odbierać telefony i oprowadzać ludzi po nieruchomości.

Co więcej, ogłoszenia wystawione samodzielnie mogą być po prostu mniej skuteczne. Czy to ze względu na gorzej przygotowany opis, niższej jakości zdjęcia czy mniejszą ilość portali, na których zamieścimy ogłoszenie. W rzeczywistości oznacza to dłuższy czas oczekiwania na znalezienie potencjalnego kupca. Może to być bardzo problematyczne, szczególnie, jeśli zależy nam na czasie i nie możemy sobie pozwolić na to, aby proces sprzedaży trwał długie miesiące, a nawet lata.

Oczywiście, zdarzają się wyjątki od tej reguły i można samemu wystawić ogłoszenie, a potem już po kilku godzinach znaleźć idealnego kupca, ale jest to raczej rzadkość. Zazwyczaj biuro nieruchomości jest w stanie uzyskać lepsze rezultaty w krótkim czasie z powodu swojej wiedzy i doświadczenia.

Dodaj komentarz