Nowoczesne materace Hilding – sypialnia na miarę XXI wieku

Nowoczesne materace Hilding – sypialnia na miarę XXI wieku

Zastanawiasz się, co możesz zrobić, aby każdego ranka budzić się w pełni sił? A może doskwiera Ci ból pleców po nocy i czujesz się “połamany”? To może być znak, że Twój materac nie jest odpowiednio dopasowany do Twoich potrzeb i budowy ciała. Koniecznie należy to zmienić! Na rynku znajdziesz mnóstwo propozycji materacy. Dla potrzeb zdrowotnych i dla swojego wieku każdy znajdzie obecnie odpowiedni produkt. Jednym z nich są nowoczesne materace Hilding, wykonane są zgodnie z obowiązującymi atestami oraz normami bezpieczeństwa.

Już wiemy, co zapewni nam, komfortowy i zdrowy sen

Każdy dobrze wykonany materac, zbudowany jest z wkładu i pokrowca. To właśnie wkład decyduje o podparciu kręgosłupa i o naszej wygodzie. Z kolei pokrowiec to część, która ma bezpośredni kontakt ze skórą. Dlatego powinien być antyalergiczny i antyelektrostatyczny. Co więcej, powinien nadawać się do prania, więc musi być zdejmowany  i nadawać się do wymiany wtedy, gdy zajdzie taka potrzeba lub ochota. Ta idealnie dobrana para – wkład i pokrowiec – powinna zapewnić nam higienę snu, chronić nas przed kurzem, roztoczami, grzybami oraz bakteriami.

Materace Hilding – zapewne chcesz wiedzieć, jakie są typy materacy?

Materace Hilding możemy podzielić na piankowe, sprężynowe, nawierzchniowe i inne, w zależności od wkładu. Przyjrzyjmy się z bliska poszczególnym rodzajom, dzięki czemu będziesz mógł sprawniej podjąć decyzję o wyborze nowego materaca.

Materace Hilding piankowe

Materace piankowe są przede wszystkim higieniczne i nie odkształcają się. Poza tym mamy duży wybór modeli o zróżnicowanej twardości. Materace piankowe zapewniają też dobre podparcie dla kręgosłupa, amortyzują ruch. Właśnie z tego powodu będzie to dobry wybór dla par. Wyróżniamy materace lateksowe, wysokoelastyczne, termoelastyczne materace z pianek poliuretanowych. Jak powstaje taka pianka? Z połączenia lateksu syntetycznego z naturalnym mleczkiem drzewa kauczukowego – sprytnie, prawda?

Materace sprężynowe i kieszeniowe

Materace sprężynowe z kolei są wyjątkowo wytrzymałe oraz odporne na większe obciążenia, ale uginają się na dużym obszarze pod wpływem nacisku i sprężyny wydaja dźwięki. Jeżeli chodzi o maerace kieszeniowe to ich budowa polega na tym, że każda sprężyna umieszczona jest w oddzielnej kieszonce. Łączą się jednak ze sobą, co powoduje ich niezależną pracę, przez co materac pozwala na idealne dopasowanie do ciała.

Jak dopasować i znaleźć materac idealny?

Jakie są priorytety, jakie stawiają sobie materace Hilding? To wygoda, dostosowanie do oczekiwań, elegancja, funkcjonalność – jednym słowem – komfort użytkowników. Co ważne, materace Hilding można przetestować. Zastanówmy się jaki rozmiar będzie odpowiedni dla nas. Podstawowa zasada brzmi: miękkie materace dla  osoby lżejszej, a  twardsze dla osoby  z większą wagą. Materac ma nam służyć przecież przez wiele lat, dobierzmy go więc właściwie.