Holowanie na lince czy laweta – co wybrać?

Podczas awarii samochodu na drodze masz dwie możliwości poradzenia sobie z tą sytuacją. Po pierwsze możesz odholować auto na lince z innym kierowcą, a po drugie skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy. Jakie rozwiązanie jest lepsze i na co powinniśmy się zdecydować? Podpowiadamy.

Czy holowanie zawsze jest tańsze?

Bardzo często podczas awarii samochodu na drodze, najlepszym rozwiązaniem wydaje nam się holowanie go na lince. Jest to zdecydowanie jedna z najtańszych opcji ale czy najlepsza? Musisz pamiętać, że jeśli chcesz odholować swoje auto w taki sposób, to musi być ono sprawne. Chodzi mianowicie o jego układ hamulcowy, kierowniczy i światła. Jeśli któraś z tych rzeczy jest niesprawna, to pozostaje nam skorzystanie z pomocy drogowej.

Przeszkodą w tradycyjnym holowaniu na lince, może być też budowa auta. Jeśli ma ono automatyczną skrzynię biegów, to lepiej jest zrezygnować z linki holowniczej. Specyficzna budowa przekładni może ulec uszkodzeniu podczas nieprofesjonalnego holowania, w szczególności na długich dystansach. Okazuje się więc, że nie zawsze holowanie na lince jest tańsze niż skorzystanie z usług pomocy drogowej. Jeśli zrobimy to w zły sposób, to możemy spowodować dodatkowe uszkodzenia auta, których naprawa będzie nas sporo kosztować.

Laweta – kiedy warto się na nią zdecydować?

Holowanie samochodu na lince nie zawsze jest możliwe i może sprawić, że koniec końców, zostawimy u mechanika więcej pieniędzy. Dobrym wyborem będzie laweta Hamburg, która bezpiecznie przewiezie nasze auto jeśli potrzebujemy pomocy na terenie Niemiec i Polski. Jeśli nie chcesz się stresować samodzielnym holowaniem, to najlepszym rozwiązaniem, okaże się skorzystanie z pomocy profesjonalistów. Dodatkowo jeśli posiadasz pakiet assistance, to możesz skorzystać z pomocy drogowej za darmo. Wszystko zależy od tego, jakie usługi obejmuje dany pakiet i co zaoferował nam ubezpieczyciel.

Laweta Hamburg pomoże Ci jeśli Twoje auto zatrzymało się w mieście lub jego okolicach. Awaria samochodu za granicą może być bardzo stresującym wydarzeniem – szczególnie jeśli nie znasz obcego języka. Najlepiej będzie w takiej sytuacji skorzystać z pomocy Polskiej firmy. Nie tylko łatwiej będzie Ci się porozumieć i wyjaśnić problem, ale także zaoszczędzisz pieniądze.

Koszty niemieckiej pomocy drogowej mogą być bardzo duże, tak samo jak naprawa samochodu w zagranicznym warsztacie. Wybierając polską lawetę nie nadwyrężysz swojego portfela i będziesz mieć pewność, że Twoje auto zostanie przewiezione w bezpieczny i profesjonalny sposób.

Dodaj komentarz