Rozpoczęcie nowej działalności gospodarczej po ogłoszeniu upadłości

Rozpoczęcie nowej działalności gospodarczej po ogłoszeniu upadłości

Rozpoczęcie działalności gospodarczej jest trudne, ale założenie nowej firmy od podstaw po złożeniu wniosku o upadłość może być jeszcze większym wyzwaniem. Nic nie jest tak stresujące jak bankructwo. Twój dochód i każdy posiadany majątek są stawiane w świetle reflektorów do analizy. Po analizie prawnej jest zrobione, dostaniesz swój absolutorium lub zwolnienie. Ale pamiętaj, że to nie koniec finansowych wyzwań, z którymi będziesz musiał się zmierzyć.

Złożenie wniosku o upadłość będzie oferować nowy początek i zachować swoje długi za sobą. Tak więc, możesz myśleć, że rozpoczęcie działalności gospodarczej będzie łatwe. Ale tak naprawdę nie jest to prawda. Możesz napotkać kilka wyzwań finansowych, gdy próbujesz założyć firmę po bankructwie. Na przykład, możesz mieć trudności z uzyskaniem kredytu biznesowego. Aby zacząć od nowa, trzeba odbudować swoje finanse i kredyt od podstaw. Bez tych dwóch rzeczy nie można założyć nowego biznesu po bankructwie.

Jak szybko można rozpocząć własną działalność gospodarczą po złożeniu wniosku o upadłość?

Możesz założyć firmę następnego dnia po złożeniu wniosku o upadłość lub po jej zakończeniu. Sąd upadłościowy wymaga, abyś zarabiał na swoje utrzymanie przez cały czas trwania upadłości. Z tego powodu, możesz być zmuszony do rozpoczęcia działalności gospodarczej lub zaangażowania się w inne formy samozatrudnienia. Jeśli potrzebujesz finansowania na rozpoczęcie nowego biznesu, możesz potrzebować zgody sądu na zaciągnięcie kolejnego długu.

Jeśli chcesz założyć nowy biznes po złożeniu wniosku o upadłość, skup się na dwóch głównych strategiach:

a) Znajdź kroki, aby odbudować swoje finanse i kredyt po bankructwie

b) Określ rzeczy, które należy rozważyć przed rozpoczęciem nowego biznesu po upadłości

Jak odbudować swoje finanse i zdolność kredytową po bankructwie

Przekonfiguruj swój budżet

W większości przypadków ludzie stają w obliczu bankructwa z powodu złego planowania budżetu, nawet jeśli inne czynniki finansowe wpływają na ich sytuację.

Wyciągnij wnioski z własnych doświadczeń i zrozum powody, dla których stary plan budżetowy nie zadziałał. Jeśli nie możesz dowiedzieć się, jakie są tego przyczyny, trudno będzie naprawić problem. Przyczyny mogą obejmować nadmierne wydatki, nieplanowane inwestycje i błędne decyzje finansowe. Tak więc, przed podjęciem jakichkolwiek znaczących planów finansowych, musisz ocenić i przekonfigurować swój budżet.

Wypróbuj strategię budżetowania “całkowicie gotówkowego”

Używanie kart kredytowych sprawia, że wydawanie pieniędzy jest zbyt łatwe. Tak więc, karty kredytowe prawdopodobnie odegrały znaczącą rolę w Twoim bankructwie. Jednakże, kiedy dopiero odradzasz się z popiołów bankructwa, nawet używanie kart debetowych może sprawić, że trudno będzie Ci śledzić swoje wydatki. Możesz więc przejść na gotówkę przez pierwsze trzy do sześciu miesięcy, kiedy odzyskasz kontrolę nad swoimi finansami. Usuń wszystkie karty debetowe z portfela i schowaj je w bezpiecznym miejscu.

Główne, powtarzające się wydatki, takie jak kredyt hipoteczny, opłata za samochód i media to jedyne wyjątki, które powinny być opłacane za pomocą przelewów na konto. Wszystkie inne wydatki muszą być płacone gotówką. Resetując wszystkie swoje stare nawyki związane z wydawaniem pieniędzy i wyrabiając nowe, przejmiesz kontrolę nad swoimi finansami.

Dodaj komentarz