Odpowiednie planowanie, jako klucz do utrzymania motywacji każdego dnia

Motywacja – jak ją utrzymać?

Chęć do wykonywania codziennych obowiązków i pozostawanie w stanie ciągłej motywacji, jest jednym z największych problemów XXI wieku. Coraz więcej osób pracuje zdalnie, korzystając z tzw. „home office”, co przekłada się na dużą wygodę i oszczędność czasu. Posiada to niestety również swoje wady, gdyż będąc we własnym domu zdecydowanie łatwiej doświadczyć rozkojarzenia lub utraty chęci i motywacji do działania.

Jak pozostać aktywnym i pełnym zapału do działania przez cały dzień?

Jedną z najważniejszych kwestii, która pozwoli utrzymać skupienie i motywację do wykonania obowiązków, ukończenia projektu lub osiągnięcia efektywnego tempa pracy, jest planowanie. Współcześnie wiele osób pracując, nie znajduje się pod presją czasu, która często okazuje się zastrzykiem motywacji. Tą funkcję, którą kiedyś pełniło czujne oko szefa w biurze, może spełnić odpowiednio wcześniejsze zaplanowanie każdego tygodnia. Zakładając wcześniej i wpisując w grafik konkretne godziny pracy lub zadania, które są niezbędne do wykonania danego dnia, zapewniamy sobie motywację, dzięki wykreślaniu kolejnych czynności, które udało się wykonać. Jest to swego rodzaju nagroda – każde kolejne wykonanie zadania lub pracowanie we wcześniej ustalonych godzinach, daje poczucie satysfakcji i sprawia, że dzięki uporządkowaniu jesteśmy w stanie lepiej zoptymalizować swój dzień pod kątem czasu.

Przydatne narzędzia a motywacja – czego używać do planowania zadań?

Warto korzystać z narzędzi, które ułatwiają porządkowanie zadań i czasu przeznaczanego na konkretne aktywności w ciągu dnia. Dla tradycjonalistów preferujących klasyczny papier, idealnie sprawdzą się klasyczne kalendarze i planery, które posiadając pod ręką w każdej chwili możemy używać do odpowiedniego rozdysponowania czasu w ciągu dnia oraz tygodnia. Oprócz tego, możliwości oferowane przez nowoczesną technologię są równie interesujące – można wybierać spośród setek aplikacji na telefon lub komputer. Ustawianie przypomnień, brak konieczności noszenia ze sobą ciężkich zeszytów i możliwość personalizacji, to zalety które wskazują osoby używające planerów mobilnych.

Efektywne gospodarowaniem czasem to ogromna satysfakcja

Warto korzystać z możliwości, dzięki którym można pomóc sobie w utrzymaniu koncentracji i motywacji każdego dnia. Czas, który uda nam się zaoszczędzić jest bezcenny, a dzień spędzony aktywnie i wykorzystany w stu procentach, dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu będziemy doceniać zdecydowanie bardziej, niż ten spędzony na kanapie przy przeglądaniu godzinami portali społecznościowych, co czasem okazuje się mechaniczną czynnością, do której nie przywiązujemy szczególnej uwagi.

Dodaj komentarz