Konto dla spółki z ograniczoną odpowiedzialnością – jakie powinno być?

W przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności gospodarczej, właściciel firmy może, ale nie musi zakładać konta firmowego. Równie dobrze może wykonywać wszystkie przelewy, w tym do ZUS czy US, a także do kontrahentów, z konta osobistego. Sytuacja wygląda jednak inaczej, jeśli mówimy o spółkach z ograniczoną odpowiedzialnością, które również są w naszym kraju popularną formą prowadzenia działalności.

Bez konta bankowego trudno będzie takiej spółce prawidłowo funkcjonować i spełniać wszystkie prawne wymagania dotyczące podatków, składek pracowniczych i nie tylko. Dlatego też dobre konto to podstawa. Tylko co właściwie oznacza dobre konto dla spółki? Jakie warunki powinno ono spełniać? Wszystko to dokładnie wyjaśnimy poniżej.

Jakie warunki powinno spełnić konto dla spółki zoo?

Niskie koszty również są ważne. Mowa tutaj na przykład o kosztach za prowadzenie konta, wykonywanie przelewów, za wydanie karty płatniczej, wpłaty do bankomatów czy wypłaty z konta. Jest to szczególnie istotne, jeśli mowa o spółce początkującej, która musi bardzo uważać na wydatki, ale nie tylko. Przykładowo, opłata za wypłatę z bankomatów może być pobierana w niektórych przypadkach w formie prowizji, co przy wypłacie sporej kwoty będzie wiązało się z dużą opłatą.

Jeśli dana spółka współpracuje z klientami zagranicznymi, warto sprawdzić także opłaty za przelewy europejskie (w tym za przelewy ekspresowe, ponieważ czasami mogą one okazać się konieczne). Należy także zwrócić uwagę na wszelkie zasady i specjalne oferty dotyczące zerowania opłat w przypadku spełnienia jakichś określonych warunków, czyli na przykład wykonaniu transakcji na daną kwotę w miesiącu czy otrzymanie wpływu powyżej jakiejś kwoty.

W przypadku, gdyby wiadome było, że spółka regularnie będzie spełniać te warunki, takie konto dla spółki zoo może okazać się bardzo korzystnym rozwiązaniem. Dużo tutaj zależy od indywidualnych okoliczności i tego, jak działa dana spółka.

Dlaczego warto dobrze dobrać konto firmowe?

Dobrze dobrane konto bankowe oznacza oszczędność pieniędzy, ale też nerwów. Tanie konto, posiadające wiele dodatkowych funkcji (np. związanych z księgowością czy obsługą prawną) pozwoli firmie funkcjonować sprawniej i lepiej monitorować przepływ środków finansowych.

Właściwe konto dla spółki powinno się także charakteryzować wysokiej jakości obsługą klienta. Podczas prowadzenia działalności może pojawić się wiele sytuacji, w której potrzebny będzie kontakt z bankiem, w związku z czym kwestia ta z pewnością odegra bardzo dużą rolę. Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że wszystkie konta bankowe są takie same, ale rzeczywistość jest oczywiście inna.

Dodaj komentarz