Flambir – jak zatrudnić pracowników z Ukrainy? 

Pracownicy z Ukrainy mają bardzo dobrą opinię wśród polskich pracodawców. Nic w tym dziwnego, bo są pracowici, zmotywowani i dużo chętniej podejmują się różnych zadań dodatkowych. Ponadto w wielu branżach brakuje rąk do pracy, więc pracodawcy szukają pracowników w różnych miejscach i z różnych krajów. Jak zatrudnić pracowników z Ukrainy? Skorzystaj z pomocy agencji Flambir

Dlaczego warto zatrudnić pracowników z Ukrainy? 

Emigracja zarobkowa to popularne zjawisko. Polacy najczęściej jadą na Zachód w poszukiwaniu lepszych pensji, podobnie robią nasi wschodni sąsiedzi. Zatrudnianie pracowników z Ukrainy ma wiele zalet. Przede wszystkim są to osoby zmotywowane do pracy, które chętnie biorą dodatkowe zmiany lub inne zadania. Z ankiet przeprowadzonych wśród ukraińskich pracowników wynika, że chcą oni jak najwięcej zarobić, w jak najkrótszym czasie. Dlatego nie boją się ciężkiej pracy i wielu wyzwań. Warto o tym pamiętać, przy poszukiwaniu pracowników. 

Dlaczego jeszcze warto zdecydować się na pracowników z Ukrainy? Z racji tego, że nasze państwa ze sobą sąsiadują, to mamy dużo wspólnego. Łączą nas podobne języki oraz kultura. Z tego względu pracownicy przyjeżdżający do Polski nie mają większego problemu z asymilacją, czy nawet nauczeniem się języka. Co więcej, zatrudnienie pracownika z Ukrainy nie stanowi większego problemu prawnego. Wobec pracowników z Ukrainy stosowane są uproszczone przepisy związane z zatrudnieniem. Jakie? 

Flambir – jak zatrudnić pracownika z Ukrainy? 

Jeśli zdecydujemy się na zatrudnienie pracownika z Ukrainy, to czeka nas dobra informacja – uproszczone przepisy związane z zatrudnieniem. Co to dokładnie oznacza? Otóż nie jest wymagane uzyskanie pozwolenia na pracę, wystarczy, że złożymy oświadczenie o zamiarze zatrudnienia. Ponadto na rynku możemy znaleźć wiele agencji, takich jak Flambir, które pomagają w zatrudnianiu pracowników z Ukrainy. Czy warto skorzystać z ich usług? 

Zdecydowanie warto. Decydując się na współpracę z agencją, nie musimy martwić się umowami, rekrutacją i podobnymi kwestiami. W późniejszym terminie także ustalaniem grafików, czy wypłatami. Wszystkim zajmuje się za nas agencja, a my zyskujemy zmotywowanego do pracy pracownika. Agencje, takie jak Flambir, są pośrednikami między pracownikiem a pracodawcą. Przejmują większość formalnych aspektów, co znacznie odciąża pracodawcę. Dzięki temu możemy skupić się na innych działaniach związanych z rozwojem firmy. 

Dodaj komentarz