Jak wybrać solidny parasol?

Jak wybrać solidny parasol?

Nie musisz się dłużej zastanawiać, jak wybrać solidny parasol, żeby nie żałować swojej decyzji podczas pierwszej ulewy. W artykule znajdziesz wskazówki, czym kierować się podczas zakupu, aby uniknąć zbędnego rozczarowania – dzięki temu wybierzesz dobry parasol przeciwdeszczowy, który nie tylko będzie chronić Cię przed nieprzyjemną pogodą, ale przy okazji będzie estetycznie wykonany. Sprawdź, jak wybrać solidny parasol przeciwdeszczowy, damski lub męski.

Dlaczego nie należy oszczędzać na jakości parasola?

Dobry parasol przeciwdeszczowy służy przez lata, ale nie należy się tego spodziewać po tanich parasolach kupionych w pierwszym lepszym sklepie. Oczywiście możesz mieć szczęście, ale w większości przypadków taki wybór kończy się głębokim rozczarowaniem i frustracją – złamany parasol podczas ulewy jeszcze nikomu nie poprawił humoru. Nie chodzi jednak o to, by kupić najdroższy dostępny na rynku parasol, a umiejętnie pogodzić jakość z rozsądną ceną. Lepiej zapłacić nieco więcej, ale wybrać dobry parasol przeciwdeszczowy.

Jak wybrać solidny parasol, aby służył przez lata?

Najbardziej wytrzymałe parasole stanowią połączenie trwałych materiałów wysokiej jakości oraz estetycznego designu. Niezależnie od tego, czy interesują Cię parasole damskie, czy parasole męskie, warto zwrócić uwagę na kilka kwestii technicznych, które odpowiadają za ich wytrzymałość. Chodzi o takie parametry, jak:

  • materiał, z jakiego wykonano stelaż – aluminium jest tańsze, ale nie sprawdzi się podczas porywistych wiatrów, dlatego najlepiej wybrać stelaż ze stali węglowej, włókna szklanego (fiberglass) lub włókna węglowego, które jednocześnie jest najdroższym wariantem,
  • rodzaj poszycia (czasza) – wartym uwagi rozwiązaniem jest poszycie wykonane z pongee, czyli lżejszej, ale i bardziej wytrzymałej wersji poliestru, natomiast musisz pamiętać, że poliester poliestrowi nierówny; na rynku są również poszycia z satyny poliestrowej oraz PVC, które stosuje się w parasolkach transparentnych,
  • liczba szprych – w tym przypadku zasada jest prosta, czyli im więcej szprych ma parasol, tym lepiej,
  • mechanizm otwierania parasola – do wyboru są parasole składane manualnie lub składane automatycznie, które polecamy ze względu na wygodę,
  • średnia i kształt czaszy – w sklepach znajdziesz parasole o średnicy od 60 do 150 centymetrów, przy czym najmniejsze są przeznaczone dla dzieci, a największe to parasole dwuosobowe; klasyczne parasole mają kształt półkuli przypominającej tulipana,
  • długość trzonu i materiał, z jakiego wykonana jest rączka – te dwa elementy znacząco wpływają na komfort użytkowania parasola.

Oczywiście nie tylko kwestie techniczne mają znaczenie – mocne parasolki damskie i męskie mogą być także estetycznie wykonane. Jeśli wolisz klasyczne rozwiązania, wybierz parasol w stonowanym kolorze, np. czerni lub granacie. Jeżeli natomiast lubisz eksperymentować z modą, śmiało szukaj parasola o niestandardowej barwie.

Gdzie kupić porządny parasol?

Wiele osób ma problem nie tylko z tym, jak wybrać solidny parasol, ale również, gdzie go kupić. W Delcaso możesz liczyć na wyselekcjonowaną ofertę, dzięki czemu unikniesz nietrafionego zamówienia. Oferujemy produkty cenionych marek, po których możesz spodziewać się wysokiej jakości – należą do nich między innymi parasole Knirps, parasole United Colors of Benetton oraz Doppler. Nie musisz się więc zastanawiać, gdzie kupić parasol, który sprawdzi się podczas trudnej pogody i zostanie z Tobą na dłużej niż jeden sezon.