Wymiana zamka w drzwiach wejściowych – samodzielnie czy z pomocą profesjonalisty?

Wymiana zamka w drzwiach wejściowych – samodzielnie czy z pomocą profesjonalisty?

Wymiana zamka w drzwiach wejściowych nie jest czymś, co robimy na co dzień, dlatego możemy mieć problem z tym, aby zrobić to w prawidłowy sposób. Jeśli jednak nie masz innego wyjścia i musisz wymienić stary zamek w drzwiach wejściowych, to warto zainwestować w ten dobrej jakości. Oprócz tego zastanów się, czy chcesz zająć się tym samodzielnie, czy może niezbędna okaże się pomoc specjalisty. Czy wymiana zamka w drzwiach wejściowych samodzielnie to dobry pomysł? A może lepiej zostawić to zadanie w rekach profesjonalnego ślusarza? Odpowiadamy.

Samodzielna wymiana zamka w drzwiach wejściowych

Do wymiany zamka w drzwiach wejściowych będziesz potrzebować kilku prostych narzędzi. Należy zacząć od odkręcenia klamki oraz szyldu odpowiednim śrubokrętem. Po otworzeniu drzwi należy odkręcić widoczne śruby, które mocują zamek bez wkładki w otworze. Aby wyjąć stary zamek, podważ go śrubokrętem, ułatwisz sobie w ten sposób jego wyjęcie. W tym samym miejscu umieść nowy zamek i przykręć go śrubami, które zostały dodane do kompletu. Sprawdź, czy nowy zamek działa bez problemu, jeśli tak to dokręć szyld i zamontuj klamkę.

Jeśli wcześniej nie wymieniałeś zamka w drzwiach i nie wiesz jak się do tego podejść, to możesz poprosić o pomoc profesjonalnego ślusarza https://www.pogotowie-zamkowe-warszawa-24h.pl/. Taka osoba ma doświadczenie w wymianie zamków drzwiowych i zajmie jej to parę chwil. Taka usługa nie jest droga, a pozwala zaoszczędzić czas oraz nerwy na samodzielnej wymianie zamka. Wystarczy wykonać jeden telefon i poczekać aż specjalista dojedzie we wskazany adres. Czas, który poświęciłbyś na wymianę zamka, możesz wykorzystać na przyjemniejsze rzeczy, a będziesz miał pewność, że nowy zamek zostanie zamontowany w należyty sposób.

Wymiana zamka z pomocą profesjonalisty

Profesjonalny ślusarz oprócz tego, że zajmie się wymianą zamka, może nam także polecić jaki zamek wybrać, aby spełniał on swoją funkcję. Nie zawsze najdroższe zamki na rynku okazują się bowiem najlepsze, a specjalista podzieli się z Tobą swoją wiedzą na ten temat. Oznacza to, że zaoszczędzisz nie tylko czas, ale także pieniądze na zamku do drzwi wejściowych. Dobry ślusarz wymieni stary zamek bez uszczerbku na drzwiach. Jeśli więc zależy Ci na tym, aby powierzchnia drzwi wejściowych została nienaruszona, to wezwanie profesjonalisty to wymiany zamka w drzwiach będzie najlepszym posunięciem. Rezultaty mogą być o wiele lepsze niż gdybyś wymienił zamek w drzwiach wejściowych na własną rękę.