Galanteria drewniana: jak ją wykorzystać?

Galanteria drewniana: jak ją wykorzystać?

Elementy drewniane duże oraz małe są często wykorzystywane w różnych technikach DIY. Samodzielne przygotowywanie dekoracji oraz upominków może być łatwe i przyjemne przy użyciu dodatków z drewna. Sklepy oferują obecnie szereg możliwości w tym zakresie, ale szczególnie warto zwrócić uwagę na drobiazgi, które warto wykorzystać podczas projektów w zakresie rękodzieła dla bliskich i znajomych. Małe akcesoria z drewna kiedy zostaną odpowiednio ozdobione mogą stanowić oryginalne dekoracje, które będą po latach cenną pamiątką.

Drewniane dodatki idealne na prezent

Drewno doskonale nadaje się jako materiał do tworzenia prezentów dla bliskich. Jeżeli drogie upominki nie są na miejscu, a celem ma być podkreślenie wyjątkowego charakteru osoby obdarowywanej, starannie wykonany prezent DIY z drewna może się sprawdzić. Jest tutaj bardzo duże pole do manewru dla miłośników rękodzieła i decoupage, ponieważ liczba dostępnych wzorów i możliwości jest tak naprawdę nieograniczona. Bardzo popularne skrzyneczki drewniane to dopiero początek długiej listy produktów, jakie można wykorzystać komponując upominki dla bliskich osób.  W przypadku kobiet ceniących sobie trwałą biżuterię sprawdzą się bransoletki oraz korale drewniane, które można pomalować lub dowolnie ozdobić przed podarowaniem. W przypadku panów dobrą opcją może być stylowy i bardzo oryginalny zegar z własnoręcznie ozdobioną tarczą.

Wiele możliwości – drewniane wyroby w praktyce

Wyroby z drewna do decoupage to znakomita opcja do trenowania własnych umiejętności w zakresie DIY, ćwiczenia cierpliwości oraz tworzenia unikalnych upominków oraz ciekawych elementów dekoracyjnych dla rodziny i znajomych. Oryginalne elementy z drewna mogą zostać ozdobione w sposób, który rozwinie wyobraźnie dziecka, dlatego drewniane przedmioty można wykorzystać podczas wspólnych zabaw z najmłodszymi. Wśród asortymentu można znaleźć wiele interesujących opcji dla dziewczynek jak np. drewniane bransoletki, ale również ozdoby choinkowe czy kuferki, których ozdabianie może zainteresować również chłopców. Oryginalne elementy wystroju wnętrza mogą stanowić doskonałe uzupełnienie pokoju dziecięcego, salonu czy kuchni.

Oryginalne rękodzieła nadal na topie

Dobry styl często idzie w parze z oryginalnością, dlatego w przypadku drobnej biżuterii warto postawić na DIY. Małe prezenciki w postaci  bransoletek to dobry pomysł na niezobowiązujący, ale dość ciekawy upominek dla bliskiej osoby. Galanteria drewniana zdobiona ręcznie prezentuje się naprawdę zjawiskowo, dlatego stanowi doskonałą opcję na upominek. Dodatkowo wiele wyrobów drewnianych można dostosować do ważnych uroczystości. Dostępne na rynku napisy w rodzaju „Dziękujemy” czy „Love” mogą stanowić ważny element dekoracyjny na sali weselnej w dniu ślubu. Oryginalnie udekorowane drewno to dobry pomysł na wspaniałą niespodziankę dla Pary Młodej. Stylowa figurka z drewna obrazująca parę to również ciekawa opcja na dodatek do ślubnego prezentu i wspaniałą pamiątkę dla Młodych.