Ciekawe sposoby na zdobycie like na Instagramie

Każdy kto decyduje się na założenie konta na Instagramie z myślą o zarabianiu pieniędzy, opracowuje pewnego rodzaju strategię działania i koncept. Pomysł na konto to absolutna podstawa, bez której nasze konto stanie się jednym z tysięcy kont, które nie cieszą się zbytnim zainteresowaniem. A już z pewnością nie stanowią źródła jakiegokolwiek dochodu.

Zdobywanie like na Instagramie może tak naprawdę odbywać się na kilka różnych sposobów i warto tutaj podkreślić, że niemal każdy z nich godzien jest przetestowania i sprawdzenia na własnej skórze. Od czego warto zacząć?

Bądź aktywnym użytkownikiem

Wiele osób wychodziło z założenia, że już sam fakt posiadania konta z atrakcyjnymi zdjęciami to połowa sukcesu. Niestety, wielu właśnie na takim podejściu straciło sporo już w przedbiegach. Żadne konto nie zyska zainteresowania, jeżeli jako użytkownicy nie staniemy się aktywni.

Interakcja z innymi użytkownikami to niezwykle ważna kwestia, której nie wolno pomijać, a szczególnie wtedy, gdy należymy do grona osób, które postanowiło osiągnąć spektakularny sukces. Choć może nam się to wydawać nieprawdopodobne, to jednak interakcja, komentowanie postów, reagowanie na cudze komentarze, mają ogromne znaczenie dla statystyk naszego konta. Trzeba jednocześnie przyznać, że jest to wyjątkowo przyjemna część budowania własnej marki, która pozwoli nam w pewnym stopniu poznać oczekiwania użytkowników względem naszego konta, produktu lub usługi.

Bez względu na to, co znajduje się na naszym koncie, warto pamiętać o tym, że po drugiej stronie również znajduje się człowiek. Zachęcanie innych do wypowiedzenia własnego zdania to idealny sposób na to, aby nasze konto tętniło życiem i stało się poniekąd platformą wymiany myśli. Właśnie na takie konta zwracją uwagę znane firmy, które z chęcią zaproponują nam współpracę.

Bądź systematyczny

Istnieje kilka stron, które regularnie publikują dane analiz badających najlepsze pory publikowania postów na Instagramie. Ostatnie badania wskazują, że najlepszymi dniami są poniedziałek, środa oraz czwartek, choć zdecydowanie najlepszym dniem jest środa. Równie ważna jest pora. Te same badania wykazały, że znacznie większe zasięgi uzyskują posty umieszczane tuż przed południem, czyli w porze drugiego śniadania oraz w godzinach wieczornych, kiedy to większość ludzi skończyło już pracę.

Mając takie informacje, możemy śmiało zaplanować publikację następnego posta na konkretny dzień i konkretną godzinę, by na własnej skórze przekonać się, czy faktycznie odnotujemy jakąkolwiek zmianę. Jeżeli pragniemy rozkręcić własne konto w miarę szybko, to musimy jednak pamiętać, że publikowanie musi odbywać się w miarę regularnie. Dwutygodniowa przerwa może przyczynić się do tego, że kolejne posty będą miały nieco mniejsze zasięgi. Regularność to podstawa, dlatego staraj się 3-4 razy w tygodniu dodać coś nowego.

Promowanie konta

Początkujący często poruszają się w serwisie nieco po omacku, testując różne funkcje i możliwości podsuwane przez twórców Instagrama. Warto jednak pamiętać o tym, że istnieją firmy zewnętrzne, które chętnie pomogą nam sprawnie i zupełnie bezpiecznie rozwinąć skrzydła w tej odkrywanej dopiero materii.

Polskielajki.pl to jedna z wiodących firm, która na przestrzeni ostatnich lat pomogła wielu użytkownikom zdobyć rozgłos i popularność w serwisie. Niewielka inwestycja pomaga zdobyć zainteresowanie oraz nowe lajki w ekspresowym tempie. To wyjątkowo dobre rozwiązanie dla osób, które pragną rozpocząć swoją przygodę z Instagramem bez mozolnych prób zdobycia zainteresowania. Polskielajki.pl wykonają tą część pracy za nas, my natomiast będziemy mogli w spokoju oddać się pracy i planowaniem kolejnych postów. Największą zaletą firmy jest fakt, że zdobywają dla swoich klientów prawdziwych followersów, a nie lajki-widmo, które po kilku dniach samoistnie znikają.

Dodaj komentarz