Sprzątanie mieszkania po remoncie – na własną rękę czy z pomocą?

Sprzątanie mieszkania po remoncie – na własną rękę czy z pomocą?

Remont wiąże się nie tylko z dużymi kosztami, ale także sporym nakładem pracy – nie tylko przy odnawianiu wnętrza. Chodzi mianowicie o sprzątanie po remoncie, które niestety nie należy do najprzyjemniejszych i może sprawić, że bezpowrotnie stracimy kilka, a nawet kilkanaście godzin swojego życia. Zobacz jak się do tego przygotować i czy warto skorzystać z pomocy przy wywożeniu gruzu.

Sprzątanie po remoncie – jak zrobić to dobrze?

Porządkowanie miejsca, w którym właśnie odbył się remont, może zająć sporo czasu. Możesz jednak zrobić to w bardziej efektywny i szybszy sposób, jeśli tylko odpowiednio zaplanujesz tę pracę. Jeszcze zanim przystąpisz do prac remontowo-budowlanych możesz zapobiec zbędnemu bałaganowi. Wystarczy, że podłogi, okna i drzwi zasłonisz folią malarską i obkleisz je specjalną taśmą. Dzięki temu większość brudu osadzi się właśnie na powierzchni foli i nie będziesz musiał szorować tego, co znajduje się pod spodem. Co prawda nie unikniesz ścierania kurzu, który z pewnością osadzi się tu i tam, ale możesz oszczędzić sobie szorowania plam po farbie z nowej podłogi.

Podczas sprzątania powinieneś także zaczynać porządki od góry. Na sam początek zajmij się odkurzaniem, sufitu i lamp, następnie przejdź niżej i wyszoruj okna, drzwi oraz meble. Na sam koniec zostanie Ci jedynie podłoga, na której osadził się cały brud z góry. Odpowiednia technika sprzątania pozwoli Ci wykonać pracę szybciej i nie będziesz kilkukrotnie musiał czyścić tego samego miejsca. Na sam koniec pozostaw kosmetyczne poprawki takie jak ścieranie kurzu ściereczkami nabłyszczającymi czy pastowanie podłóg. Nie zapominaj o kolejności wykonywania prac, a docenisz końcowe efekty i fakt, że porządki poszły Ci bardzo sprawnie.

Skorzystaj z pomocy profesjonalnej firmy

Po gruntownym remoncie, z pewnością zostało Ci mnóstwo tynku i gruzu, który nie może tak po prostu wylądować w koszu na śmieci. Powinieneś się go pozbyć w odpowiedni sposób i zutylizować w przeznaczonym do tego miejscu. Jeśli chcesz mieć ten problem z głowy, możesz wezwać firmę http://www.gratoman.pl/wywoz-gruzu-bydgoszcz/, która zajmuje się wywozem poremontowych odpadów. Śmieci możesz zapakować do worków, a firma zabierze je ze wskazanego miejsca. Alternatywą jest także kontener, do którego możesz wyrzucić gruz i tynk, którego trzeba się pozbyć po remoncie. Dzięki temu zaoszczędzisz trochę czasu na szukaniu miejsca, w którym możesz legalnie zutylizować gruz i będziesz mógł zająć się sprzątaniem mieszkania. Sprzątanie z taką ekipą będzie szybkie i przyjemne a dodatkowo możesz skorzystać z takiej usługi w bardzo przystępnej cenie.