Biuro wirtualne: wydeleguj urzędowe sprawy za cenę kilkudziesięciu złotych

Biuro wirtualne: wydeleguj urzędowe sprawy za cenę kilkudziesięciu złotych

Wirtualne biuro na popularności zyskuje już od przeszło dwóch dekad. Pozwala na zmianę adresu bez fizycznego przenoszenia siedziby firmy, umożliwia organizację spotkań na specjalnie wyznaczonej przestrzeni, a także outsourcing korespondencji. Dla wielu firm lepszy adres, wydelegowanie jakiejś części obowiązków związanych z urzędami to istotny krok w stronę sukcesu. Dowiedz się co można w tej kwestii otrzymać w zamian za kwotę kilkudziesięciu złotych miesięcznie.

Biuro wirtualne – sposób na wydelegowanie “papierkowej roboty”

Niejednokrotną przeszkodą w założeniu własnej firmy lub w jej dalszym rozwoju jest nadmiar kosztów związanych z samym prowadzeniem. Początkujący przedsiębiorcy mogą czuć się ograniczeni przez brak dodatkowej powierzchni, niewielkie fundusze na księgowość czy zatrudnienie sekretarki. Nie powinno być to zmartwieniem w momencie, gdy do dyspozycji mamy wirtualne biura. Za cenę 50 – 60 zł specjaliści zajmą się wszystkim, co związane z korespondencją, telefonowaniem i mailingiem. A dokładniej:

  • przesyłaniem najistotniejszych informacji pochodzących z mailingu,

  • obsługę, przechowywanie i segregację korespondencji,

  • odbieranie i wysyłanie zleconego faksu,

  • informowanie o przychodzących wiadomościach za pomocą SMS,

  • odbieranie telefonów i ewentualne przekierowywanie,

  • przygotowanie i drukowanie ustalonych elementów identyfikacji wizualnej, faktur czy wizytówek.

Im drożej, tym więcej – kilka słów o pakietach biur wirtualnych

Kiedy wybieramy wirtualne biuro na terenie danego miasta, warto zainteresować się pakietem oferowanych usług. Może się bowiem okazać, że w standardowym pakiecie nie będą dostępne te faktycznie interesujące. Wówczas będziemy musieli przejść na wyższy, nierzadko droższy pakiet. Zdarzają się także sytuacje, w których zakres usług świadczonych przez biuro jest skrajnie ograniczony – wtedy dobrym pomysłem jest zerknięcie na ofertę konkurencji.

Najtańsze pakiety tj. np. biuro w okolicach centrum Warszawy otrzymamy za cenę 60 – 150 zł. Różnice w tej kwocie zależne są m. in. od:

  • umiejscowienia lokalu, przydzielonego adresu,

  • liczby przydzielonych godzin na organizację konferencji, biznesowych spotkań,

  • współpracy z biurem rachunkowym, księgowością,

  • udostępnionego sprzętu, krzesełek, biurek.

Za większą kwotę wirtualne biura gotowe są obsługiwać klientów zagranicznych, o wyższych przychodach z potrzebą ciągłej komunikacji.

Wirtualne biuro dostosowane do swoich potrzeb – wybieraj odpowiedzialnie

Krytycznie istotne jest, aby wirtualne biuro wybierać odpowiedzialnie. Choć jednym z założeń wirtualnego biura jest oszczędność to tutaj nie warto tego robić. Cena miesięcznego abonamentu waha się w granicach 100 zł, co i tak wielokrotnie przebija koszty zatrudnienia indywidualnych pracowników. Co ciekawe – na świecie istnieją już biura, które są gotowe przejąć obowiązki związane z marketingiem czy sprzedażą. Najważniejsze pozostaje jednak prawo, kwestie związane z podatkami i organizacją spotkań. Na usłudze skorzystają freelancerzy, którzy potrzebują dodatkowych biurek i krzeseł do coworkingu. Funkcja wizerunkowa wirtualnego adresu przyda się w sytuacji, gdy stawiamy duży nacisk na aspekty PR-owe.

Jeżeli chcesz sprawdzić, jakie pakiety są dostępne, wejdź na stronę https://www.wirtualne-biuro-nowogrodzka.pl/ – dowiedz się więcej