Jaki biznes opłaca się otworzyć w tym roku?

Jaki biznes opłaca się otworzyć w tym roku?

Wiele przedsiębiorczych osób zastanawia się, jakiego rodzaju firmę najlepiej otworzyć w bieżącym roku. Pomysł na konkretny biznes powinien powstać przede wszystkim w oparciu o nasze zainteresowania oraz z uwzględnieniem możliwości finansowych. Wiele działalności wymaga bowiem dużego początkowego wkładu własnych środków pieniężnych. Pierwszym krokiem jest zawsze napisanie rzetelnego i merytorycznego biznesplanu, ponieważ pozwala on przekonać się, czy wizja sukcesu jest możliwa do zrealizowania.

Najbardziej polecane rodzaje działalności gospodarczej

Jeśli chodzi o pomysł na biznes 2020 rok jest idealnym czasem np. do otwarcia gospodarstwa agroturystycznego, gdyż od kilku już lat obserwujemy ogromny wzrost zainteresowania ludzi z miasta wypoczynkiem na łonie natury, z dala od zgiełku i hałasu. W tym przypadku jedynym warunkiem jest tak naprawdę posiadanie domu w atrakcyjnym turystycznie miejscu Polski (Bieszczady, Podlasie, Roztocze itp.). Oczywiście osoby mające wystarczające środki finansowe mogą też od podstaw zbudować pensjonat, ewentualnie wynająć już istniejący. Ciekawym rozwiązaniem jest również otwarcie warsztatu samochodowego – zapotrzebowanie na usługi związane z naprawą samochodów jest bowiem nieustannie bardzo duże i nie zanosi się na to, aby kiedykolwiek zmalało. Inne interesujące i opłacalne biznesy to m. in.: uprawa ekologicznych warzyw oraz ziół (bez dodatku pestycydów), własnoręczne wyrabianie kosmetyków, wynajem aut, projektowanie wnętrz albo ogrodów, otwarcie małego lokalu gastronomicznego, organizowanie dedykowanych wycieczek (np. dla firm, szkół), fotografowanie ślubów i wesel, a także podnajem nieruchomości (np. turystom odwiedzającym nasz piękny kraj).

Niekonwencjonalne rozwiązania to strzał w dziesiątkę

Oprócz standardowych pomysłów na biznes https://finanse.net.pl/pomysl-na-biznes-2020/, można też zdecydować się na otwarcie nietypowej działalności gospodarczej. Doskonałym przykładem jest choćby firma zajmująca się wytwarzaniem naczyń i sztućców z materiałów w pełni biodegradowalnych. Okaże się to niezwykle opłacalne z jednego zasadniczego powodu – otóż od 2021 roku na terenie Unii Europejskiej będzie obowiązywał ścisły zakaz wykorzystywania w lokalach gastronomicznych słomek i innych plastikowych wyrobów. Pozostałe ciekawe pomysły to m. in.:

organizacja nietypowych i oryginalnych imprez dla firm

bycie instruktorem – np. jazdy na snowboardzie, pływania albo nurkowania

prowadzenie biznesu franczyzowego

otwarcie małego browaru – warzącego wyłącznie piwa rzemieślnicze

otwarcie firmy cateringowej ze spersonalizowaną dietą – układaną w zależności od zapotrzebowania klienta

Dodaj komentarz