Rośliny dla biura – zieleń w Twojej firmie

Rośliny dla biura – zieleń w Twojej firmie

Zielona ściana roślin? – Dla biura to wybawienie! Wprowadzenie elementów roślinności do przestrzeni biurowych to coraz częstsze rozwiązanie wśród nowoczesnych firm. Zieleń harmonizuje wystrój wnętrza, oczyszcza powietrze i pomaga wytchnąć zmęczonym oczom. Jeżeli nie czujesz się w tym temacie wystarczająco pewnie, by decydować samemu – nie przejmuj się. Istnieją profesjonalne firmy, które Ci doradzą, przywiozą wybrane rośliny do Twojej firmy i w razie potrzeby zadbają, by służyły Tobie i Twoim pracownikom jak najdłużej.

Rośliny dla biura – co współpraca da Twojej firmie?

Przede wszystkim odświeży przestrzeń Twojej firmy, która przestanie kojarzyć się wyłącznie z obowiązkiem i pracą, a zacznie “oddychać”. Twoi pracownicy duże lepiej będą się czuć w takiej przestrzeni, a co za tym idzie – będą wydajniej pracować. Zieleń w biurze to także sygnał dla Twoich gości i kontrahentów: “w tym miejscu dba się nie tylko o słupki sprzedaży i wyrobienie norm, lecz także o higienę pracy”. Na takich fundamentach dużo łatwiej rozmawiać o interesach.

Ponadto decydując się na współpracę z profesjonalną firmą zajmującą się wprowadzaniem zieleni do biur, zyskujesz jeszcze kilka rzeczy. Przede wszystkim gwarancję, że Twoje zdanie zostanie wysłuchane, a Twoja koncepcja wysłuchana i uwzględniona, bez naciągania Cię na niepotrzebne koszty. Po drugie możesz być pewny, że wybrane rośliny trafią do Ciebie w doskonałym stanie i nie zwiędną po paru godzinach z powodu wcześniejszej niewłaściwej pielęgnacji. Po trzecie, na pewno Ty i Twoi pracownicy zostaną poinformowani, jak dbać o rośliny w swoim otoczeniu tak, by służyły Wam jak najdłużej, a jeśli uznasz, że to dla nich za duże rozproszenie w pracy – zrobią to za Ciebie roślinni zawodowcy.

Czy tylko rośliny dla biura?

Oczywiście zakres usług firmy nie kończy się na dostarczeniu roślin dla biura i późniejszej ich pielęgnacji. Jej pracownicy mogą na Twoje życzenie dostarczać np. świeże kwiaty regularnie. Mogą również przystroić Twoje biuro specjalnie na wyjątkową okazję (wigilia firmowa, rocznica działalności, sukces biznesowy). Dodatkowo zanim wprowadzą do Twojej przestrzeni jakąkolwiek zieleń, podadzą przestrzeń dokładnej analizie. W końcu każda roślina wymaga specyficznych warunków do życia, odpowiedniego nasłonecznienia, odpowiedniej temperatury itp.

Jeśli natomiast będziesz chciał udekorować jakieś miejsce, w którym będą panowały kiepskie warunki dla życia i rozwoju roślin żywych, pracownicy firmy na pewno zaproponują Ci paletę roślin sztucznych, które będą świetnym zamiennikiem.

Czy rośliny nie zaburzą przestrzeni biura?

Na pewno nie. Istnieje szereg rozwiązań, dzięki którym rośliny dla biura nie będą żadnych kłopotem. Firma ma w swojej ofercie aranżowanie tzw. “ogrodów wertykalnych”, czyli ścian i przestrzeni pionowych w całości pokrytych roślinnością. To świetny sposób na stworzenie w Twojej firmie klimatu bliskości natury,

Ponadto istnieje również bardzo bogata oferta projektowania od podstaw różnego rodzaju mebli, które od początku przystosowane są do tego, by służyć zieleni. Oczywiście specjaliści biorą wtedy udział w całym procesie aranżacji danego wnętrza tak, by efekt ich pracy odpowiadał nawet klientom o najbardziej wybrednych gustach.