Czy randkowanie online jest lepsze od spotkań na żywo? Zalety portali randkowych

Czy randkowanie online jest lepsze od spotkań na żywo? Zalety portali randkowych

Jeszcze kilkanaście/kilkadziesiąt lat temu najlepszym sposobem na poznanie drugiej połówki było po prostu wyjście z domu. Impreza na dyskotece, grill ze znajomymi, spacer po parku – to właśnie wtedy można było nawiązać znajomość z kimś nowym, kto po czasie stawał się naszą drugą połówką. Obecnie mamy nieco więcej możliwości i aby kogoś poznać, nie trzeba nawet wychodzić z łóżka – wystarczy założenie profilu na portalu randkowym https://www.boonga.pl/. Jest to dobra alternatywa dla osób, które nie mają zbyt wiele czasu na wyjścia w nowe miejsca w celu poznania kogoś nowego. Nie dziwi więc fakt, że coraz częściej na pytanie: „Jak się poznaliście?” pary odpowiadają: „Przez internet”. Jednak czy randkowanie w sieci jest lepsze od tradycyjnych sposobów na znalezienie drugiej połówki?

Dlaczego randkowanie online cieszy się dużą popularnością?

Randkowanie online ma wiele zalet, które doceniają zarówno młodsi, jak i starsi użytkownicy portali i aplikacji randkowych. Jedną z wielu zalet jest, chociażby to, że aby kogoś poznać nie trzeba zbyt wiele wysiłku – wystarczy założenie profilu, wstawienie kilku zdjęć oraz opisu. Jeśli to zrobisz, to możesz pisać do innych użytkowników, którzy w jakiś sposób Cię zainteresowali np. swoimi pasjami, które pokrywają się z Twoimi. Nie musisz więc wychodzić z domu, aby poznać kogoś ciekawego, a randkować możesz o każdej porze dnia i nocy niezależnie od tego, czy restauracje są otwarte, czy też nie.

Kolejną zaletą jest to, że aplikacje i portale randkowe zrzeszają tysiące osób – możesz tam więc poznać kogoś, kogo w normalnym życiu nie miałbyś szansy zobaczyć. Zaletą jest też to, że decydujesz o tym, czy chcesz podtrzymać daną znajomość i przenieść ją do realnego, czy może rozmówca po pewnym czasie nie wydaje Ci się już tak interesujący i po prostu kończysz konwersację. Portale randkowe są wyposażone w filtry, dzięki którym pokażą Ci się jedynie osoby, które potencjalnie mogą Cię zainteresować. Oszczędzasz więc sporo czasu na przeglądaniu profili osób, które całkowicie nie są w Twoim typie.

Czy randkowanie online jest lepsze niż spotkanie na żywo?

Randkowanie online jest praktycznie dla każdego. Przewagą takiego sposobu na poznawanie nowych ludzi jest to, że sami decydujemy o tym, czy chcemy zacząć się spotykać z dana osobą na żywo, czy też nie. Pisanie i kontakt wyłącznie online nie jest czymś dobrym na dłuższą metę, ale to doskonały punkt zaczepienia do tego, aby poznać kogoś naprawdę interesującego. Łatwość i szybkość komunikacji także jest w tym wypadku na plus.