Czy wysyłka palety do Niemiec może być tania?

Czy wysyłka palety do Niemiec może być tania?

Od lat Niemcy to najsilniejsza europejska gospodarka oraz atrakcyjny rynek do pracy, prowadzenia działalności gospodarczej czy nauki. Nic więc dziwnego, że wielu Polaków znalazło tam zatrudnienie. Zauważalna w dalszym ciągu jest emigracja rodaków za Odrę, a nasze firmy chętnie współpracują z niemieckimi. Stale więc zwiększa się ilość towarów importowanych i eksportowanych. Co za tym idzie, przedsiębiorcy i klienci indywidualni chętnie szukają dobrych kurierów, którzy szybko i z najwyższą starannością dostarczą palety i paczki do odbiorców zagranicznych. Wzrost zainteresowania tego typu usługami również sprawia, że rynek się rozwija i wielu przewoźników oferuje bardzo korzystne ceny oraz opcje dodatkowe.

Wysyłka palety do Niemiec

Palety do Niemiec nadają zarówno firmy z różnych sektorów, jak i klienci indywidualni. To świetna opcja dla tych, którzy wysyłają okazjonalnie, jak i tych, którzy na tego typu usługach budują swój biznes. W każdym wypadku zamówienie kuriera do Niemiec jest proste, szybkie i tanie. Bez problemu można również dopasować usługę do swoich potrzeb – na przykład poprzez wybór opcji dodatkowych. Aby wysłać paletę, wystarczy wypełnić formularz zamówienia na stronie internetowej. W specjalne miejsca wpisuje się podstawowe parametry przesyłki takie jak waga i wymiary. Należy również podać kody pocztowe nadawcy i odbiorcy, ponieważ niektórzy przewoźnicy także od odległości, jaką paleta musi pokonać, uzależniają wycenę. Na tym etapie można również wybrać opcje dodatkowe. Wiele z nich jest płatnych, ale umożliwiają dostosowanie usługi do potrzeb nadawcy i odbiorcy. Te wszystkie dane wpływają na koszty wysyłki palety do Niemiec, a także czas jej doręczenia. Gdy wybierzemy najbardziej interesującą nas opcję, musimy zapłacić i wydrukować list przewozowy. Po przesyłkę przyjedzie kurier specjalnym samochodem z windą lub podnośnikiem. Należy mu przygotować odpowiednio dużo miejsca. Palety są dostarczane w systemie rampa-rampa.

Jak przygotować paletę do Niemiec?

Paletę do Niemiec wysyła się na standardowej podstawie. To ona zapewnia stabilizację oraz pozwala nadać ciężkie i duże ładunki. Poza tym platforma ułatwia transport, załadunek i rozładunek, a także sprawia, że przewóz jest po prostu bezpieczniejszy. Standardowe wymiary są respektowane przez przewoźników na całym świecie, więc na żadnym etapie nie będzie problemu z dostarczeniem palety. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że w przesyłce nie mogą się znaleźć towary zabronione w transporcie na mocy przepisów krajowych, międzynarodowych oraz restrykcji samego przewoźnika. Dotyczą one najczęściej ładunków niebezpiecznych, nielegalnych, wartościowych i łatwo psujących się.

Do Niemiec można wysłać przesyłkę na półpalecie o wymiarach 80×60 cm, na postawie Euro – 120×80 cm lub większej 120×100 cm. Zarówno wielkość platformy, jak i jej wytrzymałość zawsze powinny być dostosowane do specyfiki ładunku. Kurierzy do Niemiec dostarczają palety o maksymalnej wadze do 1000 kg i wysokości do 200 cm. Czas realizacji usługi wynosi zazwyczaj 72 godziny. Najpopularniejsze opcje dodatkowe to ubezpieczenie oraz przewóz materiałów niebezpiecznych ADR.

Sprawdź, jak wysłać paletę do Niemiec z serwisem Donati24.