Kiedy już zdecydujemy się na zaciągnięcie kredytu hipotecznego, pojawi się sporo pytań, od odpowiedzi na które będzie zależeć między innymi, ile ostatecznie będzie nas ten kredyt kosztował. Często można spotkać się między innymi z pytaniem, czy warto brać kredyt hipoteczny ze wsparciem profesjonalnego doradcy kredytowego, czy też lepiej zrobić to samodzielnie.
Dla niektórych decyzja w tym zakresie może nie być oczywista, dlatego też postanowiliśmy omówić to w tym artykule. Poniżej wyjaśnimy, co może dać pomoc takiego specjalisty i jak wpłynie ona na ostateczny koszt kredytu. Zapraszamy!
Czy warto wziąć kredyt hipoteczny z pomocą pośrednika?
Przede wszystkim warto zauważyć, że eksperci kredytowi pomagają nie tylko w zaciągnięciu kredytu hipotecznego, ale też innego typu zobowiązań finansowych, takich jak choćby kredyty gotówkowe lub konsolidacyjne. Nie da się jednak ukryć, że w przypadku kredytów hipotecznych ich wsparcie może być szczególnie wartościowe.
Wynika to z faktu, że kredyty hipoteczne z reguły zaciągane są na kwotę sięgającą kilkuset tysięcy złotych. W praktyce oznacza to, że wybranie niewłaściwej oferty (a dostępnych ofert jest bardzo wiele, przy czym osoby nieposiadające odpowiedniej wiedzy mogą mieć problem z ich rozróżnienie) wiąże się niekiedy ze znacznym przepłacaniem.
Z tego względu warto brać kredyty hipoteczne Wrocław ze wsparcie dobrego eksperta kredytowego. Dzięki niemu nie będziemy musieli się obawiać, że weźmiemy zbyt drogi kredyt, ponieważ przeanalizuje on dokładnie naszą sytuację finansową i wyszuka najkorzystniejsze w naszym przypadku oferty. Zwróci uwagę na wszystkie najważniejsze kwestie związane z opłacalnością kredytu, takie jak chociażby marża banku czy prowizja.
Pomoże także między innymi z formalnościami związanymi z kredytem, co jest cenne, biorąc pod uwagę, że kredyt hipoteczny jest znacznie bardziej skomplikowanym zobowiązaniem niż choćby kredyt gotówkowy.
Którego pośrednika wybrać?
Ekspert kredytowy powinien odznaczać się rzetelnością, profesjonalizmem i szeroką wiedzą na temat polskiego rynku usług finansowych. Pod tym pojęciem kryje się specjalista niezależny, który nie jest związany z tylko jednym bankiem (w przeciwieństwie do doradcy bankowego, którego zatrudnia jedna konkretna instytucja).
Wybierając doradcę kredytowego, warto kierować się takimi kryteriami, jak doświadczenie w branży (zwłaszcza w zakresie kredytów hipotecznych) oraz opinie dotychczasowych klientów. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że rzeczywiście uzyskamy fachową pomoc na najwyższym poziomie i będziemy zadowoleni z zaciągniętego zobowiązania.