Czas na rower – na jaki bicykl postawić?

Czas na rower – na jaki bicykl postawić?

Zaczęła się wiosna, a razem z nią coraz więcej pięknych, słonecznych dni. Jednocześnie zbliżają się wakacje, a co za tym idzie czas popracować nieco nad swoją sylwetką i kondycją, by na plaży dobrze się zaprezentować. Możliwości jest wiele, siłownia, fitness, basen, skoro jednak zaczęły się dłuższe, piękne dni to może warto zdecydować się na rower? Niewątpliwie będzie to świetny pomysł na aktywność fizyczną, z jednej strony aktywowanie do pracy praktycznie całego ciała, a z drugiej również szansa na to, by spędzać więcej czasu na świeżym powietrzu. Rower to również szansa na aktywne zwiedzenie okolicy. Warto z takiej możliwości skorzystać.

Jaki rower wybrać?

Jeśli ktoś już zdecyduje się, że chce rozpocząć swoją rowerową aktywność, musi zastanowić się jaki pojazd wybrać, by komfort jazdy był jak najwyższy. Na tym polu mamy rzeczywiście sporo ciekawych możliwości, ponieważ sklepy sportowe mają nam do zaoferowania całą masę atrakcyjnych pojazdów.

Chcąc kupić rower przede wszystkim trzeba zastanowić się nad tym jak często na rower będzie się wsiadać i w jakim terenie będzie się jeździć. Ta druga kwestia będzie miała kluczowe znaczenie, ponieważ opony jakie na rowerze się znajdą muszą zostać dostosowane do warunków w jakich będą pracować.

Dla przeciętnego użytkownika, który chce wybierać się na rowerowe wycieczki niewątpliwie zakup szosowego pojazdu nie będzie dobrym wyborem. Rower taki jest lekki, można go szybko rozpędzić, ale zdecydowanie ogranicza nam teren, po jakim będziemy mogli się poruszać. Cienkie opony w takich rowerach umożliwią jazdę wyłącznie po utwardzonej nawierzchni.

Chcąc wybrać się poza miasto, na leśne dukty czy polne ścieżki z takim rowerem nie będzie szans. Dlatego jeśli ktoś chce bawić się amatorsko w kolarstwo powinien zdecydować się na rower, który będzie miał szersze opony i pozwoli poruszać się w każdym terenie. Rowery trekkingowe w takiej sytuacji sprawdzą się najlepiej.

Komfort jazdy

Niewątpliwie jeśli ktoś nie jest zawodowym kolarzem przede wszystkim zależeć będzie mu na komforcie jazdy. Szosowe rowery ze sztywną ramą, pozbawione amortyzatorów nie należą do wygodnych. Jeśli ktoś szuka roweru na dojazdy do pracy, chce mieć komfort wsiadania, prowadzenia bez wymuszenia konkretnej pozycji powinien postawić na rower miejski. Do ruchu ulicznego na pewno wystarczy, nie będzie to szybki pojazd, jednak w tym przypadku nie ma to większego znaczenia, gdy będzie się liczył komfort dla osoby, która będzie na taki rower wsiadać i w casualowym stroju będzie chciała dotrzeć do pracy.