Bądź częścią zmiany! – Bezpieczna alternatywa dla plastiku

Bądź częścią zmiany! – Bezpieczna alternatywa dla plastiku

Świat tonie w plastiku

Gdybyśmy zebrali plastikowe odpady wyprodukowane przez ludzi w ciągu roku i ułożyli je obok siebie, wystarczyłyby one aby czterokrotnie opasać naszą planetę. Każdej minuty na świecie używanych jest ponad milion plastikowych torebek. Rocznie daje to niewyobrażalną ilość około 500 bilionów torebek. Około połowa plastiku jaki produkujemy nigdy nie jest poddawana recyklingowi i zostaje wyrzucona po jednokrotnym użyciu. Te ogromne ilości odpadów trafiają do mórz, rzek, oceanów i nieodwracalnie niszczą nasze środowisko, niosąc za sobą śmierć milionów zwierząt i roślin. Według naukowców, jeżeli nic w tym temacie się nie zmieni, w 2050 roku w oceanach będzie pływało więcej plastikowych butelek niż ryb. Skala problemu jest więc kolosalna.

Bezpieczna alternatywa

Każdy z nas może w łatwy sposób przyczynić się do tworzenia lepszego świata. Wystarczą małe zmiany, abyśmy mogli jeszcze przez długie lata cieszyć się życiem w harmonii z otaczającym nas pięknem natury. Jednym ze sposobów życia bliżej idei EKO jest rezygnacja z produktów codziennego użytku wykonanych z plastiku lub innych tworzyw sztucznych i zastąpienie ich artykułami tworzonymi z materiałów w pełni biodegradowalnych. Doskonałym wyborem będą więc papierowe słomki, które w 100 procentach mogą zostać poddane recyklingowi. Surowiec użyty do ich produkcji jest w pełni naturalny, bezpieczny dla środowiska, a także, co bardzo istotne, dla naszego zdrowia. Papierowe słomki są sztywne, mocne, wytrzymałe i pod względem funkcjonalności w niczym nie ustępują plastikowym odpowiednikom. Nie musimy się więc obawiać, że ulegną one uszkodzeniu pod wpływem płynu. Doskonale sprawdzą się zarówno w połączeniu z zimnymi jak i ciepłymi napojami. Szeroki wybór z ponad 25 wzorów i kolorów gwarantuje, że każdy znajdzie odpowiedni model dla siebie, dopasowany do indywidualnego gustu, a także okazji. Barwne słomki są nie tylko praktycznym dodatkiem do napoju ale mogą posłużyć również jako element dekoracyjny. Stanowią niezastąpiony dodatek w każdym domu podczas rodzinnych uroczystości, spotkań ze znajomymi oraz codziennych posiłków. Ponadto świetnie nadają się również do wykorzystania w restauracjach, pubach czy kawiarniach. Nie tylko wizualnie zwiększą atrakcyjność napojów i deserów, które zostaną nimi przyozdobione, ale także pozwolą na uzyskanie sympatii szerokiego grona osób, którym leżą na sercu losy naszej planety i pomogą budować wizerunek marki dbającej o środowisko. Warto zwrócić uwagę na to, że coraz więcej osób staje się świadomymi konsumentami i na ich wybór miejsca, w którym spędzają czas, wpływ ma nie tylko jakość usług czy menu, ale coraz częściej także dostępność ekologicznych zamienników dla klasycznych akcesoriów oraz polityka środowiskowa firmy. Warto więc wybrać do swojego lokalu papierowe słomki i obserwować jak wywierają one pozytywny wpływ zarówno na środowisko, jak i na ilość klientów.

Bądź częścią zmiany!

Plastik ulega rozkładowi od 100 do nawet 1000 lat! Papier natomiast na ten proces potrzebuje zaledwie kilku tygodni. Różnica jest ogromna, prawda? Pozwala to nam na uświadomienie sobie, jak ogromny wpływ na środowisko mogą mieć niewielkie zmiany w naszym codziennym życiu. Nie wahaj się więc i zacznij zmieniać świat wokół siebie już dziś. Sprawdź nasze papierowe słomki i dołącz do społeczności osób żyjących w zgodzie z naturą!