Jak uzyskać kredyt konsolidacyjny ?

 

KREDYT KONSOLIDACYJNY

Kredyt konsolidacyjny jest rozwiązaniem dla osób, które posiadają kilka kredytów, dla których spłata wszystkich rat z osobna okazała się być zbyt dużym obciążeniem finansowym. Kredyt konsolidacyjny jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają kilka kredytów i chcą wyjść z długów. Sprawdź – dzięki konsolidacji połączymy swoje dotychczasowe zobowiązania w jedno. Ujednolicimy w ten sposób stawkę oprocentowania oraz ujednolicimy koszty kredytu. Bank spłaci za nas wszelkie dotychczasowe zobowiązania, a w ich miejsce pojawi się do spłaty kredyt konsolidacyjny. Rata kredytu będzie niższa aniżeli suma wszystkich kredytów z osobna. Możliwe jest to między innymi dzięki temu, że wydłużony zostanie okres kredytowania. Dzięki temu będziemy mogli spłacać nasze zadłużenie terminowo, gdyż nowa umowa kredytu konsolidacyjnego będzie w większym stopniu dostosowana do naszych aktualnych możliwości finansowych. Przez to, że spłacamy nasze zadłużenie terminowo nie generujemy także dodatkowych kosztów, jakimi są odsetki od nieterminowej spłaty kredytu, które nie są niskie.

KREDYT KONSOLIDACYJNY NA WŁASNĄ RĘKĘ

Kredyt konsolidacyjny jest jednym z rodzajów kredytów, o których udzielenie nie powinniśmy starać się na własną rękę. Ze względu na fakt, że o kredyt konsolidacyjny staramy się najczęściej mając już jakieś problemy z płynnością finansową, otrzymanie go będzie znacznie trudniejsze aniżeli zwykłego kredytu. Jeśli więc nie jesteśmy specjalistami w dziedzinie kredytów i zadłużeń powinniśmy zwrócić z naszym problemem do jednej z firm specjalizującej się pomocy osobom zadłużonym i pozyskiwaniem trudnych kredytów. Jest to rozwiązanie korzystne z różnych powodów. Po pierwsze i najważniejsze, firmy takie mają niezbędną wiedzę i doświadczenie w dziedzinie kredytów i zadłużeń. Po drugie firmy takie działają na innym szczeblu niż pojedynczy klient banku i mogą osiągnąć znacznie lepsze warunki kredytowania niż osoba nie obeznana na rynku kredytów. Oczywiście uzyskanie kredytu konsolidacyjnego na własną rękę nie jest niemożliwe, jednak ze względu na nasza sytuację finansową potrzebne są nam jak najlepsze warunki, których niestety w pojedynkę, możemy nie być w stanie osiągnąć.

JAK UZYSKAĆ KREDYT KONSOLIDACYJNY

Chcąc skonsolidować swoje kredyty nie powinniśmy chodzić od banku do banku. Nasz każdorazowy wniosek o udzielenie kredytu w banku wiąże się z wnioskiem do Biura Informacji Kredytowej o udzielenie informacji o naszej zdolności kredytowej. Już 3 wniosek do Biura Informacji Kredytowej może przesądzić o tym, że takiego kredytu nie otrzymamy. Zatem już przed wizytą w banku powinniśmy mieć gotowy plan działania, a nie próbować w ciemno. Każdy bank ma bowiem inne wymagania. Oczywiście możemy na licznych forach i kalkulatorach wstępnie sprawdzić jakie mamy możliwości. Jednak przed złożeniem wniosku do banku nigdy nie będziemy ostatecznie wiedzieć jaka będzie decyzja. Warto więc skorzystać z pomocy profesjonalnych doradców, którzy nie raz zwracali się do banku o udzielenie kredytu konsolidacyjnego sprawdź tu. Firmy pomagające osobom zadłużonym po analizie naszej historii kredytowej i aktualnej sytuacji finansowej będą w stanie określić do jakiego banku w danej sytuacji warto wystąpić z wnioskiem o kredyt. Warto wspomnieć także, że firmy te prowadzą negocjacje z osobami decydującymi w bankach. Zostaje im zatem przestawiona inna oferta, aniżeli standardowa dostępna dla każdego po wizycie w banku. Firmy pomagające osobom zadłużonym mają więc nie tylko większą wiedzę, ale także możliwości. Warto także zwrócić się do takiej firmy dlatego, że skoro doszliśmy do sytuacji, w której nie jesteśmy w stanie spłacać swoich kredytów, jest to znak, że niezbyt dobrze radzimy sobie z kredytami. Doradca będzie także twoim przedstawicielem w banku, a więc ie musisz mieć żadnej wiedzy w tej kwestii. Firma pomagająca osobom zadłużonym wynegocjuje dla ciebie najlepsze warunki z bankiem.

 

Dodaj komentarz