Osoba, która studiuje w trybie dziennym, rzadko uzyskuje jakiekolwiek dochody z umów o pracę. Źródłem utrzymania są zazwyczaj stypendia, pieniądze przesyłane od rodziców lub praca dorywcza lub w niepełnym wymiarze godzin.
Pożyczka dla studenta – początkowa trudność
Bazując na takich dochodach, banki raczej nie chcą udzielać pożyczek ani kredytów. Wyjątkiem mogą być kredyty studenckie, które mogą zapewnić wysokie i atrakcyjne oprocentowanie. Jednak nie każdy chce być skrępowany przez kilka lat i konsekwencje z tym związane. Zdecydowana większość preferuje pożyczki online na maksymalnie kilka miesięcy lub tygodni. Dlatego jeśli nie ma możliwości uzyskania kredytu w banku na takich warunkach, młodzi ludzie najczęściej zwracają się do firm pożyczkowych. To niezaprzeczalnie atrakcyjna propozycja dla młodych ludzi. Okres spłaty zazwyczaj wynosi od 7 do 30 dni, a dostępna kwota pożyczki to zwykle do 5000 zł.
Kredyt studencki a kredyt dla studenta – czym się różnią?
Kredyty dla studentów i kredyty studenckie to dwie zupełnie różne oferty. Te ostatnie przyznawane są na korzystnych warunkach, z zastrzeżeniem pewnych ograniczeń. Co prawda można ubiegać się o stypendium, ale dochód gospodarstwa domowego na osobę w roku składania wniosku o dofinansowanie nie może przekroczyć 3000 zł w roku akademickim 2022/2023. Oferują ją tylko cztery banki w Polsce.
Czym są kredyty studenckie?
Zacznijmy od wyjaśnienia, czym są kredyty studenckie. W skrócie jest to dedykowana pożyczka dla studentów i doktorantów uczelni i instytucji akademickich. Jego głównym założeniem jest pokrycie wydatków związanych z nauką i utrzymaniem w trakcie studiów. Warunki uzyskiwania, spłaty i uruchamiania kredytów studenckich reguluje obecnie ustawa 2.0.
Czy studenci bez dochodów mogą otrzymać kredyt?
Tak. Ten rodzaj kredytu przeznaczony jest dla osób, które posiadają stałe dochody, ale nie posiadają wymaganej przez bank umowy, aby móc ubiegać się o kredyt. W związku z tym pożyczki bezdochodowe będą udzielane studentom po uprzedniej weryfikacji wypłacalności klienta. Na przykład pożyczkodawca może poprosić Cię o przedstawienie wyciągu z konta bankowego lub dokumentu potwierdzającego aktualne obciążenia zobowiązaniami. Zaświadczenie od pracodawcy nie jest już wymagane.
Warunki otrzymania pożyczek od 19 lat
Ponieważ na studia decydują się na ogół osoby powyżej 19 roku życia, należy zwrócić uwagę na to, czy oferta firmy pożyczkowej obejmuje osoby młode powyżej 19 roku życia. Istnieje co najmniej kilku pożyczkodawców, u których można szukać pożyczek pozabankowych online od 19 lat. Co najlepsze, można to zrobić online. Jest to atrakcyjne rozwiązanie dla młodych ludzi, którzy większość czasu spędzają online, studiując, pracując lub bawiąc się.